Sporta ziņas

LBL pusfināla spēle "VEF Rīga" - BK "Liepāja"

Sporta ziņas

LBL pusfināla sērija: BK "Ventspils" - "Rīgas Zeļļi"

Ļašenko pārvēlēts LFF prezidenta amatā

Ļašenko pārvēlē Futbola federācijas prezidenta amatā

Vadims Ļašenko piektdien Latvijas Futbola federācijas (LFF) kongresā tika pārvēlēts LFF prezidenta amatā.

Uz LFF prezidenta amatu pretendēja līdzšinējais vadītājs Ļašenko un Latvijas Futbola virslīgas vadītājs Maksims Krivuņecs.

Ļašenko balsojumā saņēma 72 balsis, bet Krivuņecs – 21. Prognozes pirms LFF kongresa paredzēja Ļašenko drošu uzvaru, kas arī notika. 

Latvijas Futbola federācijas biedri ievēlē Vadimu Ļašenko prezidenta amatā
00:00 / 02:57
Lejuplādēt

Krivuņeca uzruna pirms vēlēšanām izpelnījās gana skaļus aplausus, tomēr ar to nepietika, lai iegūtu būtiski lielāku balsu skaitu. Ļašenko uzruna bija vienkāršāka un nekonkrētāka, tomēr viņš acīmredzot jau līdz tam bija veicis svarīgu darbu aizkulisēs. 

Ļašenko pēc uzvaras vēlēšanās pateicās LFF biedriem par uzticēšanos, kas ļaus viņam ar savu komandu arī turpmāk vadīt lielāko sporta organizāciju Latvijā. 

Pirms vēlēšanām LFF biedri uzklausīja finanšu atskaites un budžeta lietas, bet kongresa noslēgumā vēl risinājās federācijas viceprezidentu un valdes locekļu vēlēšanas. Divos LFF viceprezidenta amatos ievēlēja Sergeju Kovaļovu ar 79 balsīm un Olafu Pulku ar 63 balsīm. Trešais kandidāts Edgars Dupats saņēma 30 balsis.

Kongresā apstiprināja arī LFF budžetu 2024. gadam. Kopējie izdevumi ir 14 miljoni eiro, un lauvas tiesu jeb 86% veido Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) un Starptautiskās Futbola federācijas (FIFA) līdzekļi.

Krivuņecs sarunā ar žurnālistiem pauda bažas par LFF milzu atkarību no UEFA un FIFA finansējuma. Viņš šaubās, vai federācijai ir rīcības plāns gadījumam, ja UEFA un FIFA nostāja mainītos.

Ļašenko ir piektais LFF prezidents organizācijas vēsturē. No 1990. līdz 1995. gadam organizācijas prezidents bija Vladimirs Ļeskovs, no 1995. līdz 1996. gadam organizāciju vadīja Modris Supe, kopš 1996. gada LFF prezidenta amatā bija Guntis Indriksons, kurš atkāpās 2018. gadā, kad šajā amatā LFF biedri ievēlēja Kasparu Gorkšu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti