FK Ventspils - FK Liepāja. Otrā puslaika spēles momenti
Latvijas futbola virslīga. FK "Ventspils" - "Valmiera Glass Via". Tiešraide

Latvijas futbola virslīga. FK Ventspils - FK Liepāja

Kurzemes futbola derbijs Ventspilī noslēdzas ar rezultatīvu neizšķirtu. Zīmīgākie spēles mirkļi

Latvijas virslīgā pirmais aplis svētdien noslēdzās ar Kurzemes derbiju, kurā neizšķirti 1:1 cīnījās mājinieki FK "Ventspils" un FK "Liepāja" futbolisti. Liepājas komanda pirmajā puslaikā izvirzījās vadībā, bet spēles beigās tikko noturēja neizšķirtu, laukuma saimniekiem nerealizējot 11 metru soda sitienu.

Liepājnieki izvirzījās vadībā 31.minūtē pēc Jāņa Ikaunieka vārtu guvuma, bet mājiniekiem izlīdzinājumu 77.minūtē panāca Pavels Osipovs.

Intervija ar Jāni Ikaunieku

Pirmajā puslaikā "Liepājai" vienu vārtu pārsvaru nodrošinājušais Jānis Ikaunieks pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda uz Ventspili brauca pēc trim punktiem tādēļ par neizšķirtu nav pamata priecāties. Liepājas komanda otrajā puslaikā neko neizveidoja uzbrukumā, kā arī nespēja noturēt vienu vārtu pārsvaru, piebilda Ikaunieks.

Jānis Ikaunieks izvirza FK "Liepāja" vadībā

Liepājniekus vadībā izvirzījušais Ikaunieks perfekti izpildīja tiešo brīvsitienu, trāpot vārtu tuvajā augšējā stūrī.

Pirmā puslaika spilgtākās epizodes

Mazliet aktīvāki pirmajā puslaikā bija Liepājas kluba futbolisti, tomēr tuvāk pārtraukumam aktivizējās arī laukuma saimnieki, pie vārtu guvuma gan netiekot.

Intervija ar Juriju Žigajevu

Bijušais FK "Ventspils" pussargs Jurijs Žigajevs puslaika pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka Kurzemes derbijs ir svarīgs abās pilsētās neatkarīgi no tā, kurā vietā turnīra tabulā atrodas abas komandas. Žigajevs piebilda, ka Ventspils stadionā ir viltīgs un mainīgs vējš, taču priekšrocības no tā nav arī mājiniekiem.

Ventspilnieku centieni panākt izlīdzinājumu otrajā puslaikā lielākoties atdūrās organizētajā viesu aizsardzībā. Laba iespēja puslaika vidū bija Tosinam Aijegunam solo izrāvienā soda laukumā, tomēr izgājienā no vārtiem pārliecinoši nospēlēja vārtsargs Valentīns Raļkevičs.

Pavels Osipovs panāk FK "Ventspils" neizšķirtu

Taču 77.minūtē Raļkevičs nespēja glābt, kad bumba pēc Osipova sitiena atsitās pret zemi un ielidoja vārtu tālajā stūrī.

Santušs Oliveira nerealizē 11 metru soda sitienu

FK "Ventspils" teicamu iespēju gūt uzvaras vārtus neizmantoja 86.minūtē. Lielā ātrumā viesu soda laukumā ieskrēja Aijeguns, kuru paklupināja Seidina Keita. Tiesneša piešķirto 11 metru soda sitienu nerealizēja Santušs Oliveira, kura sitienu atvairīja Raļkevičs.

Otrā puslaika spilgtākās epizodes

Pēc pirmā apļa ventspilnieki ar 12 punktiem turnīrā ieņem 4.vietu, bet Liepājas klubs ar septiņiem punktiem ir septītais deviņu komandu konkurencē.

Dienas pirmajā spēlē "Spartaks" Jūrmalā ar 0:4 zaudēja pašreizējiem čempioniem "Riga" FC.

Jau vēstīts, ka sestdien "Valmiera Glass/ViA" izbraukumā uzvarēja FK "Metta" vienību (4:1), bet FK "Jelgava" bija pārāka pār "Daugavpils" futbolistiem (1:0).