Kostarika uzvar iepriekšējā Pasaules kausa pusfinālisti Urugvaju

Pasaules kausa izcīņas vājākajām komandām pieskaitītā Kostarika sestdien pirmajā spēlē grupas kārtā guva trīs vārtus otrajā puslaikā un ar 3:1 Fortalezā pārspēja Urugvaju, kas iepriekšējā finālturnīrā spēlēja pusfinālā, liecina organizatoru informācija. Dienas otrajā spēlē D grupā Manausā laukumā dosies Anglijas un Itālijas valstsvienības.

Kostarikāņi nonāca zaudētājos, kad 22. minūtē par pārkāpumu soda laukumā 11 metru soda sitienu pārliecinoši realizēja Edinsons Kavani. Taču Kostarikas izlase iedvesmoti sāka otro puslaiku un pārņēma iniciatīvu. Neizšķirtu 54.minūtē no tuvas distances atjaunoja 21 gadu vecais Džoels Kempbels, kad Kristians Gamboa pie gala līnijas panāca bumbu un atspēlēja to vārtu priekšā. Vēl trīs minūtes vēlāk pēc soda sitiena Oskars Duarte kritienā aizsniedza bumbu ar galvu un raidīja to vārtu tālajā stūri, izvirzot Kostariku vadībā.

Pasaules kausa pirmo īpašnieku urugvajiešu cerības panākt neizšķirtu izdzēsa uz maiņu laukumā iznākušais Markoss Urena, kurš 84. minūtē izskrēja viens pret vārtiem un pārspēja no vārtiem iznākušo vārtsargu Fernando Musleru. Jau kompensācijas laikā noraidījumu Urugvajas izlasē nopelnīja Maksi Pereira, kurš kļuva par finālturnīrā pirmo sarkano kartīti nopelnījušo spēlētāju.

Amerikas kausa īpašniekiem Urugvajas futbolistiem laukumā nedevās savainojumu dziedējošais uzbrukuma līderis Luiss Suaress.

Dienas pirmā spēle risinājās C grupā, kur Kolumbijas valstsvienība ar 3:0 sagādāja zaudējumu Grieķijai. Vēlāk sestdien C grupā spēlēs Kotdivuāra un Japāna.