Francija dominē un bez lielas piepūles uzveic Hondurasu tehnoloģijai vēsturiskā dienā

Ar pārliecinošu uzvaru Pasaules kausa finālturnīru svētdien sāka Francijas futbolisti, kas Portualegrē ar 3:0 pārspēja Hondurasu un panākumu guva bez maksimālas pašatdeves, kas daļu spēles padarīja visai vienmuļu. Spilgtākais un novatoriskākais mirklis bija Pasaules kausa vēsturē pirmie vārti, ko fiksēja ar tehnoloģiju palīdzību.

Divus vārtus Francijai guva Karims Benzema, un arī trešais precīzais raidījums praktiski bija viņa rēķinā, taču tika pierakstīts Hondurasas vārtsargam, kurš nesavaldīja bumbu uz vārtu līnijas. Pirmā puslaika izskaņā Hondurasa palika mazākumā un pretinieku vārtus apdraudēja tikai retu atsevišķu reizi.

Benzema Franciju izvirzīja vadībā ar 11 metru soda sitienu, ko pirmā puslaika izskaņā piešķīra par Vilsona Palasiosa grūdienu mugurā Polam Pogbam. Palasioss par pārkāpumu saņēma otro brīdinājumu, kas viņam pārvērtās noraidījumā, un cīņu Hondurasa turpināja 10 vīru sastāvā.

Divu vārtu pārsvaru Francija sasniedza 48. minūtē, kad ātrā uzbrukumā Benzema izrāvās uz vārtiem un sita tālajā stūrī, kur bumba atlēca no staba un lidoja gandrīz paralēli vārtu līnijai. Pie pretējā staba Hondurasas vārtsargs Noels Valadaress centās bumbu apturēt, taču uz mirkli ļāva tai pārsprukt pāri līnijai, ko fiksēja jaunieviestā vārtu gūšanas tehnoloģijas iekārta.

Savukārt 72.minūtē bumba soda laukumā atlēca pie Benzemas, kurš spēcīgi un precīzi sita zem vārtu pārliktņa, panākot Francijai pārliecinošu trīs vārtu pārsvaru.

Dienas pirmajā spēlē E grupā Šveices izlase cīņas izskaņā nodrošināja uzvaru 2:1 pār Ekvadoru. Naktī pēc Latvijas laika svētdien vēl notiks pirmā spēle F grupā, kur Argentīnas izlase Riodežaneiro tiksies ar Bosniju un Hercegovinu.