Eiropas futbolā paziņo jauno kvalifikācijas sistēmu 2022.gada Pasaules kausam

Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) paziņojusi jauno Pasaules kausa (PK) kvalificēšanās kārtību, kas paredz, ka izlašu sniegumi vairs netiks salīdzināti starp grupām.

UEFA vēsta, ka jaunajā kvalifikācijas sistēmā 55 komandas cīnīsies par 13 vietām uz Katarā gaidāmo Pasaules kausu, izlasēm tiekot sadalītām desmit grupās. Katras grupas uzvarētāja automātiski kvalificēsies 2022.gada Pasaules kausam, bet otro vietu ieguvējas un divas 2020. un 2021.gada Nāciju kausa komandas piedalīsies "play-off" turnīrā.

Šīs 12 komandas tiks sadalītas trīs grupās. Komandas izspēlēs vienu pusfināla un vienu fināla spēli, uzvarētājām nopelnot iespēju piedalīties Pasaules kausā.

2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā bija deviņas grupas, kur katra uzvarētāja automātiski kvalificējās nozīmīgajām sacensībām, bet vēl astoņas labākās otrās vietas ieguvējas aizvadīja "play off" turnīru, kurā uzvara bija jāizcīna divu spēļu summā.

Šis būs pirmais Pasaules kauss, kura norises vieta būs kādā no arābu valstīm. 2022.gadā gaidāmās sacensības būs pēdējās, kurās piedalās 32 pasaules spēcīgākās izlases, jo jau 2026.gadā turnīru paredzēts aizvadīt ar 48 valstsvienību līdzdalību.

Tāpat 2022.gadā paredzētais Pasaules kauss tiks aizvadīts nevis maijā, jūnijā vai jūlijā kā ierasts, bet gan novembra beigās un decembra sākumā (21.novembris - 18.decembris). Šāds lēmums no rīkotāju puses pieņemts, jo Katarā vasaras mēnešos valda liela svelme.

2022.gada Pasaules kausa fināls paredzēts 18.decembrī.

Pērn par Pasaules čempioniem tika kronēti Francijas futbolisti, turnīram notiekot Krievijas 11 pilsētās. Francūži finālā ar 4:2 uzvarēja Horvātiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti