Dānijas futbola izlase Pasaules kausa finālturnīram protestā izvēlas blāvus kreklus

Dānijas futbola valstsvienība Pasaules kausa spēlēs laukumā dosies blāvākos formas kreklos nekā ierasts, lai protestētu pret cilvēktiesību situāciju finālturnīra rīkotājvalstī Katarā, vēstīja raidsabiedrība BBC. 

Kreklu ražotājs uzņēmums "Hummel" paskaidroja, ka mērķis ir vēlme nebūt redzamiem turnīrā, kura sarīkošana maksājusi tūkstošiem dzīvību. Blāvs uz dāņu krekliem būs arī ģerbonis, bet uz treniņu formām atstāta brīva vieta Kataru kritizējošiem uzrakstiem.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by hummel Sport (@hummelsport)

"Mēs vēlamies norādīt uz cilvēktiesību stāvokli Katarā un attieksmi pret Pasaules kausa stadionus būvējušajiem viesstrādniekiem," paziņoja "Hummel". "Mēs atbalstām Dānijas valstsvienību, bet tas nav tas pats, kas atbalstīt Kataru kā rīkotājvalsti."

Dānijai finālturnīrā nomināli mājinieku un viesu statusā paredzētajās spēlēs būs attiecīgi vienlaidu sarkani un balti krekli, bet "Hummel" izgatavoja arī melnu formu kā sēru apliecinājumu. 

Kataras amatpersonas iepriekš noraidīja apgalvojumus par tūkstošiem dzīvību zaudējušu viesstrādnieku un paziņoja, ka Pasaules kausa objektos līdz 2021. gadam miruši 37 darbinieki. Organizatori arī apgalvoja, ka sadarbībā ar Kataras valdību neviltoti rūpējās par viesstrādnieku labbūtību. 

Vairāku valstu nacionālās izlases pēc Nīderlandes iniciatīvas pauda apņēmību komandu kapteiņiem doties laukumā ar uzrakstu uz rokas apsēja "Viena mīlestība" (OneLove), lai iestātos par iekļaujošu sabiedrību un vērstos pret diskrimināciju. 

Lielbritānijas izdevums "Guardian" pērn februārī vēstīja, ka Katarā kopš valsts pieteikšanās Pasaules kausa rīkošanai miruši 6500 Indijas, Pakistānas, Nepālas, Bangladešas un Šrilankas viesstrādnieku. Dati tika iegūti, apkopojot šo valstu vēstniecību Katarā informāciju. Kataru iepriekš Rietumos asi kritizēja arī par vēršanos pret seksuālajām minoritātēm. 

Gatavojoties Pasaules kausa finālturnīram, Katarā uzcēla septiņus jaunus stadionus, kā arī jaunu lidostu, ceļus un apmēram 100 viesnīcu, vērienīgos būvdarbus veicot viesstrādniekiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

A grupa P
Nīderlande NLD
7
Senegāla SEN
6
Ekvadora ECU
4
Katara QAT
0
B grupa P
Anglija ENG
7
ASV USA
5
Irāna IRN
3
Velsa WLS
1
C grupa P
Argentīna ARG
6
Polija POL
4
Meksika MEX
4
Saūda Arābija SAU
3
D grupa P
Francija FRA
6
Austrālija AUS
6
Tunisija TUN
4
Dānija DEN
1
E grupa P
Japāna JPN
6
Spānija ESP
4
Vācija GER
4
Kostarika CRI
3
F grupa P
Maroka MAR
7
Horvātija CRO
5
Beļģija BEL
4
Kanāda CAN
0
G grupa P
Brazīlija BRA
6
Šveice SUI
6
Kamerūna CMR
4
Serbija SRB
1
H grupa P
Portugāle POR
6
Dienvidkoreja KOR
4
Urugvaja URU
4
Gana GHA
3

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti