Rīta Panorāma

ES regulēs mākslīgā intelekta izmantošanu

Rīta Panorāma

Vēsturiskajā dzimtenē Āfrikā atgriezies Ukrainas lauvu pāris

Dānijā palielinās armijā iesaucamo skaitu un pagarinās dienestu

Dānijā palielinās armijā iesaucamo skaitu; būs jādien arī sievietēm

Dānijā plāno palielināt obligātajā karadienestā iesaucamo skaitu, un armijā būs jādien arī sievietēm. Vienlaikus no četriem līdz 11 mēnešiem pagarinās dienesta ilgumu.

Dānijā patlaban līdz ar 9000 profesionāļiem dien arī 4700 obligātā dienesta karavīru, un to skaitu plānots palielināt par apmēram 500. 

Tiesības brīvprātīgi pieteikties armijā ir arī sievietēm, un patlaban tās veido ceturto daļu no militārpersonu skaita. Līdzīgi kā kaimiņvalstīs Zviedrijā un Norvēģijā nākotnē sievietēm šis pienākums būs obligāts.

Plāns arī paredz pagarināt dienesta laiku, un iesauktajiem pirmos piecus mēnešus būs pamatapmācību kurss, kuram sekos seši mēneši reālajā dienestā.

Premjerministre Mete Frederiksena, komentējot plānu, uzsvēra, ka viņas valsts apbruņojas nevis tāpēc, ka grib karu, bet tāpēc, ka vēlas no tā izvairīties. Valdība šajā jomā arī vēloties pilnīgu abu dzimumu vienlīdzību.

Savukārt aizsardzības ministrs Troelss Lunds Poulsens informēja, ka attiecīgos likuma grozījumus plānots apstiprināt nākamgad, bet spēkā jaunie noteikumi stāsies 2026. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti