ASV izlase gūst ātrākos vārtus turnīrā un uzvar senos pāridarītājus ganiešus

Klints Dempsijs pirmdien guva ātrākos vārtus 2014.gada Pasaules kausa finālturnīrā un ASV izlase ar 2:1 Natalā uzvarēja Ganas izlasi, kas iepriekš vairākkārt amerikāņiem nesa neveiksmes, liecina rīkotāju informācija. ASV futbolisti tāpat kā Vācija G grupas turnīru sāka ar trim gūtiem punktiem un vairoja izredzes tikt astotdaļfinālā.

Dempsijam pietika ar 32 sekundēm, lai tehniski ielauztos soda laukumā un pēc aizsardzības pārvarēšanas raidītu bumbu tālajā stūrī. Taču spēles turpinājumā ASV izlase vairāk nekā stundu turējās aizsardzībā, vienu pēc otra atvairot ganiešu uzbrukumus. Tādēļ loģiski bija Ganas izlases gūtie vārti 82. minūtē, kad Andre Eijū ar spēcīgu sitienu rezultātu izlīdzināja.

Tomēr ASV izdevās četras minūtes vēlāk izraut uzvaru pēc veiksmīgi izpildīta stūra sitiena - Džons Brūkss lēca augstāk nekā aizsargi un pirmais tika pie bumbas sitienam ar galvu.

Dempsija vārtu guvums kļuva par piekto ātrāko Pasaules kausa vēsturē, taču cīņas turpinājums bija viņam neveiksmīgs, jo pirmajā puslaikā pretinieks lēcienā cīņā par bumbu trāpīja amerikānim ar ceļgalu pa seju un salauza degunu. Dempsijs gan cer, ka varēs piedalīties jau nākamajā spēlē. Viņš arī kļuva par pirmo amerikāni, kas guvis vārtus trijās Pasaules kausa izcīņās.

Iepriekšējās divās Pasaules kausa izcīņās Gana sagādāja zaudējumus, kas amerikāņiem liedza turpināt cīņu turnīrā. Nākamajā spēlē grupā Ganas izlase 21. jūnijā spēlēs ar Vāciju, bet naktī uz 23. jūniju pēc Latvijas laika amerikāņu pretinieki būs Portugāles futbolisti.

Trīs spēles Pasaules kausa izcīņā risināsies otrdien. H grupā plkst. 19 pēc Latvijas laika Beluorizontē spēles Beļģija un Alžīrija, bet plkst. 1 naktī uz trešdienu Krievijas izlase cīnīsies pret Dienvidkoreju. Savukārt mājinieki brazīlieši aizvadīs jau otro spēli A grupā, kur plkst. 22 mērosies spēkiem ar Meksiku, kas arī grupas kārtu sāka ar uzvaru.