FK "RFS" gatavojas Eirokausu spēlei UEFA Konferenču līgā

Biatlonists Andrejs Rastorgujevs gatavojas jaunajai sezonai

Eiropas kausa spēle futbolā "Valmiera FC" - "Olimpija"

«Valmiera» FC futbolisti zaudē arī mājās, Čempionu līgas kvalifikācijā nepārvar pirmo kārtu

"Valmieras" futbolisti trešdien savā laukumā cīņā ar Slovēnijas klubu Ļubļanas "Olimpija" cieta zaudējumu arī UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmās kārtas atbildes spēlē un sacensības turpinās Eiropas Konferences līgas Čempionu zara otrajā kvalifikācijas kārtā.

"Valmiera" piekāpās Ļubļanas klubam ar 1:2. Divu spēļu summā ar 4:2 pārāki bija "Olimpija" futbolisti.

Vārtus mājinieku labā guva Kamilo Mena, bet viesiem izcēlās Rui Pedru un Ahmets Muhamedbegovičs.

Pirmā puslaika pirmajā pusē bija sitienu pa abu komandu vārtiem, taču labākais vārtu gūšanas moments 18. minūtē pretuzbrukumā bija viesiem, Mustafam Nukičams no soda laukuma vidus sitot garām vārtu kreisajam stūrim. Vairāk uzbrūkot viesiem, bumbu pēc Nukiča sitiena 26. minūtē uz stūra sitienu atvairīja valmieriešu vārtsargs Karloss Olsess. Vienīgo dzelteno kartīti pirmajā puslaikā nopelnīja Agustins Dofo, 29. minūtē ar neatļautu paņēmienu apturot Ivanu Želizko.

Četras minūtes vēlāk pretuzbrukumā Ļubļanas futbolisti atklāja rezultātu, pēc saspēles ar Nukiču mājinieku soda laukumā vārtus gūstot Rui Pedru, kurš ar vārtu guvumu izcēlās arī pirmajā spēlē Slovēnijā. Viņš raidīja bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī.

54. minūtē viesi bija tuvu otrajam vārtu guvumam, taču bumba pēc Timi Elšnika sitiena pēc centrējuma lidoja nedaudz garām vārtu kreisajam stūrim. Nākamajās pāris minūtēs divi bīstami momenti bija jau pie Slovēnijas kluba vārtiem. Vispirms no viesu soda laukuma vidus sitiens nesanāca Ruanam Rodrigesam, kura ne pārāk spēcīgo sitienu vārtu labajā stūrī tvēra vārtsargs Matevžs Vidovšeks. Savukārt 57. minūtē pēc Papes Fala sitiena bumba lidoja nedaudz virs vārtu pārliktņa.

64. minūtē viesi pārsvaru dubultoja. Pēc Elšnika izpildītā stūra sitiena no kreisās puses bumba lidoja uz tuvējo vārtsarga laukuma stūri, no kurienes vārtus ar galvu, pakāpjoties atpakaļ, guva Muhamedbegovičs.

77. minūtē pēc Rodrigesa sitiena vārtu labajā stūrī bumbai pašā vārtu priekšā pieskārās Leu Gaušu, kurš atradās aizmugurē. Bumba bez viņa pieskāriena, visticamāk, būtu lidojusi vārtos, taču pēc pieskāriena videoatkārtojums apstiprināja, ka Gaušu bijis aizmugurē, un vārti netika ieskaitīti. Trīs minūtes vēlāk Gaušu sitienu ar galvu vārtu kreisajā stūrī tvēra viesu vārtsargs.

82.  minūtē Mena no soda laukuma ar sitienu vārtu kreisajā stūrī vienus vārtus atspēlēja.

Pagājušajā nedēļā Ļubļanā notikušajā spēlē "Valmiera" zaudēja ar 1:2, saglabājot labas cerības iekļūt otrajā kārtā.

Kvalifikācijas turnīra otrajā kārtā "Olimpija" tiksies ar Suva Rekas "Ballkani" no Kosovas vai bulgāru vienību Razgradas "Ludogorets". Pirmajā mačā "Ballkani" mājās izcīnīja uzvaru ar 2:0.

Savukārt "Valmieras" futbolisti Eiropas kausu sezonu turpinās Eiropas Konferences līgas Čempionu zara otrajā kvalifikācijas kārtā.

"Valmiera" Eirokausos spēlē ceturto reizi, pirmo reizi startējot Čempionu līgas kvalifikācijā. Pagājušajā sezonā valmierieši Konferences līgas kvalifikācijas otrajā kārtā ar 2:5 piekāpās Ziemeļmaķedonijas klubam Skopjes "Škendija", bet vēl gadu iepriekš izstājās no turnīra pēc Konferences līgas kvalifikācijas pirmās kārtas.

Ļubļanas komanda, kas vietējā čempionātā uzvarējusi trīs reizes un Čempionu līgas kvalifikācijā mēro spēkus trešo reizi, pērn nepārvarēja Konferences līgas otrās kārtas kvalifikāciju, pēc neizšķirta divu spēļu summā (3:3) zaudējot Sfintu Georges "OSK Sepsi" no Rumānijas pēcspēles sitienu sērijā (2:4).

2018./2019. gada sezonā "Olimpija" UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā divu spēļu summā ar 4:3 pārspēja RFS.

Fināls 2024. gada 1. jūnijā notiks Vemblija stadionā Londonā.