«Valmieras» futbolisti UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmajā spēlē minimāli zaudē «Olimpija» komandai

Latvijas čempionvienība futbolā "Valmiera" otrdien UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmās kārtas pirmajā spēlē viesos ar rezultātu 1:2 (0:1) zaudēja Ļubļanas "Olimpija" vienībai.

Vārtus Valmieras komandas labā guva Meisa Diops.

Atbildes spēle Valmierā paredzēta 19. jūlijā. Kvalifikācijas otrajā kārtā šī pāra uzvarētāja tiksies ar Suva Rekas "Ballkani" no Kosovas vai bulgāru vienību Razgradas "Ludogorets".

Jau spēles pirmajās minūtēs mājinieki nogādāja bumbu līdz soda laukumam un dominēja arī turpmākajā mača gaitā. Pirmo vārtus valmierieši ielaida trīs minūtes pirms pirmā puslaika beigām, kad pretinieki izmantoja viesu kļūdu un sarāva "Valmieras" aizsardzību, no teicamas pozīcijas bumbu mērķī raidot Mustafam Nukičam.

Jurģa Kalna vadītajai komandai pirmā iespēja apdraudēt pretinieku vārtus bija 72. minūtē, kad Niks Sliede ar galvu izdarīja sitienu no tuvas distances, mājinieku vārtsargam Matevžam Vidovšekam tverot bumbu. Pāris minūtes vēlāk pēc piespēles no labās malas ar galvu precīzi sita Ruī Pedru, kurš panāca 2:0 Ļubļanas futbolistu labā.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas divas minūtes, pēc Papes Falla piespēles starp pretinieku aizsargiem izlēca Djops, kurš vienus vārtus atguva.

Otrajā puslaikā debiju Valmieras komandā piedzīvoja bosniešu centra pussargs Rifets Kapičs, kurš iepriekš pārstāvēja Ukrainas klubu Krivijrihas "Kryvbas".

"Valmiera" Eirokausos spēlē ceturto reizi, taču pirmo reizi startē Čempionu līgas kvalifikācijā. Pagājušajā sezonā valmierieši sacentās Konferences līgas kvalifikācijā, kurā otrajā kārtā ar 2:5 piekāpās Ziemeļmaķedonijas klubam Skopjes "Škendija", bet 2021. gadā izstājās Konferences līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā.

Savukārt Ļubļanas komanda, kas vietējā čempionātā uzvarējusi trīs reizes un Čempionu līgas kvalifikācijā mēro spēkus trešo reizi, pērn arī nepārvarēja Konferences līgas otrās kārtas kvalifikāciju, pēc neizšķirti divu spēļu summā 3:3 zaudējot Sfintu Georges "OSK Sepsi" no Rumānijas pēcspēles sitienu sērijā ar 2:4.

2018./2019. gada sezonā "Olimpija" UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā divu spēļu summā ar 4:3 pārspēja RFS.

15 pirmās kārtas pāru uzvarētāji iekļūs otrajā kārtā. 13 zaudētāji sacensības turpinās Eiropas Konferences līgas Čempionu zara otrajā kvalifikācijas kārtā, tai skaitā arī "Valmiera" - "Olimpija" dueļa zaudētāji, bet divas zaudējušās komandas, kuras tika noskaidrotas ar izlozes palīdzību, sacensības turpinās Eiropas Konferences līgas Čempionu zara trešajā kvalifikācijas kārtā.

Fināls 2024. gada 1. jūnijā notiks Vemblija stadionā Londonā.

Pagājušajā sezonā par Čempionu līgas uzvarētājiem kļuva Mančestras "City", kas Stambulā ar 1:0 pārspēja Itālijas klubu Milānas "Inter", pirmo reizi uzvarot šajās sacensībās.