Pasaules čempionāts florbolā sievietēm. Ceturtdaļfināls. Latvija - Šveice 4 : 9

Florbols

Pasaules čempionāts florbolā sievietēm. Latvija - Polija. Tiešraide

Pasaules čempionāts florbolā sievietēm. Latvija - Šveice. Spēles momenti

Latvijas florbolistēm neizdodas nogāzt vareno Šveici, cīņa jāturpina par 5.vietu. Spilgtākās epizodes

Latvijas izlases florbolistes ceturtdien Neišateles pilsētā ar 4:10 zaudēja mājiniecēm šveicietēm pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā. Turnīra turpinājumā latvietes turpinās cīņu par 5.vietu, ko pirms čempionāta uzskatīja par komandas spēkiem atbilstošu mērķi.

Divus vārtus Latvijas izlasē guva Laura Gaugere, bet pa reizei precīzi meta Paula Metāla un Elizabete Pavlovska. Dueļa favorītes šveicietes jautājumu par uzvarētāju praktiski izšķīra jau pirmajā trešdaļā, 15 minūtēs iegūstot 5:0 pārsvaru. Uzvarētājām pirmos trīs vārtus guva Izabella Geriga.

Pirmās trešdaļas epizodes

Šveiciešu aktivitāte ar vārtu guvumu vainagojās jau 3.minūtes sākumā, kad mērķi sasniedza Gerigas metiens. Tikai pāris minūtes vēlāk Geriga noslēdza ātru izspēli pie tukša vārtu stūra un panāca mājiniecēm 2:0 pārsvaru. Cenšoties apslāpēt mājinieču ātros uzbrukumu, Latvijas izlase palika skaitliskā mazākumā, ko pretinieces nekavējās izmantot un Geriga vēl līdz trešdaļas vidum guva trešos vārtus. Pietika latvietēm mazliet aizrauties uzbrukumā, lai sekotu zibenīgs prettrieciens, ko rezultatīvi noslēdza Margrita Šeidegere. Šveices līdzjutējiem iemesla līksmībai netrūka - vēl vienu saspēli piektajā vārtu guvumā ērti pārvērta Nadja Reinharde.

Pēc pārtraukuma pagāja nepilna pusminūte, līdz Jūlija Zutere saņēma bumbiņu vārtu priekšā un netraucēti pārspēja Latvijas vārtsardzi Laumu Višņevsku.

Paula Metāla gūst Latvijai pirmos vārtus

Visbeidzot otrā perioda 6.minūtē uzgavilēja arī latvietes - bumbiņu vārtos raidīja Metāla. Spēku samēru laukumā gan tas neizmainīja un bez uzmanības atstātā Korina Rītimane ātri vien atjaunoja sešu vārtu starpību.

Elizabete Pavlovska otro reizi raida bumbiņu Šveices vārtos

Tomēr latvietes uzbrukumā vairs nebija tik biklas kā pirmajā trešdaļā, un otrā perioda vidū Pavlovska guva otros vārtus. Bumbiņa arvien lielākoties bija mājinieču pārziņā, kas palīdzēja Katrinai Cvingi panākt 8:2.

Otrās trešdaļas epizodes

Trīs minūtes pirms pēdējā pārtraukuma Mišele Viki realizēja skaitlisko pārsvaru, nodrošinot Šveicei devīto vārtu guvumu.

Laura Gaugere panāk Latvijai 3:9

Rāmākā pēdējā trešdaļā Latvijas izlase perioda vidū spēja pretuzbrukumu noslēgt ar Gaugeres nevainojamu metienu.

Laura Gaugere gūst savus otros vārtus

Trīs minūtes pirms beigu svilpes Gaugere realizēja arī izgājienu vienai pret vienu ar vārtsardzi Moniku Šmidu. Tukšā līdz spēles beigām nepalika arī Šveice, kam rezultātu līdz divciparu skaitlim pieaudzēja Zutere.

Latvijas izlasi nākamajā spēlē sestdien pusfinālā par 5.vietu gaidīs tikšanās ar Čehijas un Polijas spēles zaudētājām.

Iepriekš B apakšgrupā latvietes zaudēja visās trijās spēlēs, piekāpjoties Čehijai, atzīstot Slovākijas pārākumu un ciešot sakāvi pret Zviedriju, turpretim pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā tika pieveikta Norvēģijas izlase.

Pasaules čempionāts florbolā sievietēm noslēgsies svētdien, 15. decembrī. Turnīrā startē 16 valstu izlases, kas sākotnēji bija sadalītas četrās apakšgrupās. Spēcīgākās komandas spēlēja A un B apakšgrupās, turpretim C un D apakšgrupās cīņu sāka zemāka ranga valstsvienības.