Neieskaita vārtus

Florbols

Pasaules čempionāts florbolā sievietēm. Latvija - Slovākija

Spēles momenti un intervija ar Lauru Gaugeri

Latvijas florbolistēm pakaļdzīšanās nepalīdz noķert slovākietes. Spēles zīmīgākās epizodes

Latvijas sieviešu florbola izlase pirmdien pasaules čempionātā Šveicē ar 5:7 zaudēja Slovākijas valstsvienībai grupas kārtas spēlē un sarežģīja sev turnīra turpinājumu. Latvietēm gan ir garantēta dalība izslēgšanas spēlēs, bet tur pirmajā kārtā būs jātiekas ar norvēģietēm, kas ir spēcīgākās no iespējamajām pretiniecēm.

Četru komandu B apakšgrupā Latvijai nav praktisku izredžu pakāpties augstāk par pēdējo vietu, tādēļ izslēgšanas pirmajā kārtā būs jātiekas ar C apakšgrupā augstāko pozīciju jau nodrošinājušo Norvēģiju.

Pēdējā trešdaļā Latvijas florbolistes spēja no 2:6 samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, tomēr izglābties no zaudējuma neizdevās.

Divus vārtus guvusī Laura Gaugere intervijā Latvijas Televīzijā pēc spēles teica, ka neizdevās īstenot plānu izcīnīt uzvaru. Trīs vārtu izrāvienu pēdējā trešdaļā Gaugere izskaidroja ar komandas apņēmību un gatavību cīnīties līdz pēdējam.

Ar aktīviem uzbrukumiem spēli sākušās slovākietes vadībā izvirzījās 3.minūtes sākumā, kad tukšā vārtu augšējā stūrī trāpīja Mihaela Šponiarova.

Jūlija Rozīte panāk Latvijai neizšķirtu 1:1

Taču latvietes ātri revanšējās ar Jūlijas Rozītes precīzu metienu no distances. Lai gan Latvija izlase aktivizējās uzbrukumā, pirmajā trešdaļā slovākietēm vadību ar metienu no vārtu priekšas atguva Kristīna Hudākova. Turklāt Paulīna Hudākova sekundi pirms pārtraukuma pārtvēra bumbiņu laukuma centrā un trešo reizi pārspēja vārtsardzi Laumu Višņevsku.

Simona Grāpēna gūst Latvijai otros vārtus

Cerīgāks rezultāts kļuva otrās trešdaļas 5.minūtē - pēc standartsituācijas izspēles mērķi sasniedza Simonas Grāpēnas tāls metiens. Latvijas izlasei situāciju sarežģīja divi noraidījumi, un slovākietes otrajā reizē skaitlisko pārsvaru izmantoja. Trīs minūtes pirms otrā pārtraukuma Denisa Ferenčīkova atjaunoja Slovākijai divu vārtu pārsvaru. Tikai pusminūti vēlāk Kristīna Belicova nekavējās izmantot iespēju mest no vārtu priekšas, gūstot slovākietēm piektos vārtus.

Izredzes uz atspēlēšanos saruka pēdējās trešdaļas 6.minūtē. Līdz ērtam metienam tika Šponiarova un guva savus otros vārtus.

Elizabete Pavlovska samazina rezultāta starpību līdz 3:6

Taču cerības vēl nebija zudušas - vēl līdz trešdaļas vidum Elizabetes Pavlovskas patāls metiens pārsteidza Slovākijas vārtsardzi Karolīnu Krištofovu.

Laura Gaugere turpina pakaļdzīšanos ar ceturto vārtu guvumu

Turklāt Laura Gaugere izmantoja iespēju mest no ērtas pozīcijas un deviņas minūtes pirms trešdaļas beigām rezultāta starpība saruka līdz diviem vārtiem.

Laura Gaugere samazina rezultāta starpību līdz minimumam

Latvijas izlases presings ātri rezultējās arī piekto vārtu guvumā, ko nodrošināja Gaugere. Slovākietes varēja vieglāk uzelpot piecas minūtes pirms trešdaļas beigām, jo Kristīnai Hudākovai izdevās trāpīt vārtu tālajā stūrī, atjaunojot divu vārtu pārsvaru.

Anulē sākotnēji ieskaitīto Simonas Grāpēnas vārtu guvumu

Tiesnese sākotnēji fiksēja Latvijai vēl vienu vārtu guvumu pēc Grāpēnas metiena, tomēr pēc video skatīšanās konstatēja, ka bumbiņa pēc atsitiena pa pārliktni nešķērsoja vārtu līniju.

Pirmajā spēlē B apakšgrupā latvietes cieta sakāvi pret Čehijas izlasi, bet grupas kārtas noslēgumā otrdien vēl tiksies ar favorīti Zviedriju. Izslēgšanas turnīrā iekļūs arī grupā vājākā komanda, tomēr 3.vietas ieguvējas nākamajā spēlē gaidīs tikšanās ar relatīvi vājākām pretiniecēm.

Pasaules čempionāts florbolā sievietēm ilgs līdz 15. decembrim. Turnīrā startē 16 valstu izlases, kas sadalītas četrās apakšgrupās. Spēcīgākās komandas spēlē A un B apakšgrupās, turpretim C un D apakšgrupās cīņu sāka zemāka ranga valstsvienības.