«Betsafe/Ulbroka» florbolisti pagarinājumā izcīna otro Latvijas čempionu titulu

"Betsafe/Ulbroka" sestdien "Arēnā Rīga" otro gadu pēc kārtas kļuva par Latvijas čempioniem, pagarinājumā ar 7:6 finālā pārspējot FBK "Valmiera" florbolistus. Valmieras klubs divreiz veiksmīgi īstenoja pakaļdzīšanos un trešajā periodā panāca neizšķirtu, tomēr pagarinājumā pārāki bija viņu pretinieki.

Pamatlaika beigas iespaidīgāk aizvadīja FBK "Valmiera", taču papildlaikā tikpat veiksmīgi turpināt nespēja, un "Betsafe/Ulbroka" guva zelta vārtus.

"Betsafe/Ulbroka" gūst uzvaras vārtus

Uzvaras vārtus pagarinājuma 3.minūtē iemeta Kārlis Bulāns.

Uzvarētāji saņem čempionu kausu

Iespaidīgo čempionu kausu uzvarētājiem pasniedza Latvijas Florbola savienības prezidents Ilvis Pētersons.

Kārļa Bulāna intervija

Izšķirošo vārtu autors pēc apbalvošanas ceremonijas Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka viņam tikai paveicās, jo "Betsafe/Ulbroka" sastāvā katrs var gūt vārtus. Bulāns arī uzteica pretiniekus par nepadošanos, kādēļ mačs izvērtās čempionāta fināla cienīgs.

Sievietēm par Latvijas čempionēm iepriekš sestdien 11. reizi kļuva Kocēnu "Rubene", kas finālspēlē ar 6:2 pārspēja "NND Rīga" vienību. "Rubene" uzvarēja piektajā Latvijas čempionātā pēc kārtas.

FBK "Valmiera" gūst spēlē pirmos vārtus

Vīriešu finālu veiksmīgi sāka valmierieši, jau pirmajā minūtē pēc Mārtiņa Broka metiena atklājot rezultātu.

"Betsafe/Ulbroka" panāk 1:1

"Betsafe/Ulbroka" gan ātri atguvās, un 5.minūtē Kārlis Bulāns rezultātu izlīdzināja.

Edžus Ceriņš izvirza "Betsafe/Ulbroka" vadībā

Pirmās trešdaļas vidū "Betsafe/Ulbroka" veiksmīgāk darbojās uzbrukumā un 8.minūtē Edžus Ceriņš pirmo reizi izvirzīja pašreizējos čempionus vadībā.

Ar Edžus Ceriņa otrajiem vārtiem "Betsafe/Ulbroka" nodrošina 3:1 vadību

Vēl viens rezultatīvs uzbrukums "Betsafe/Ulbroka" izdevās 16.minūtē un Ceriņš palielināja pārsvaru.

Ulbrokas komandas pārsvars sasniedz 4:1

"Betsafe/Ulbroka" izrāvienu turpināja ar Kaspara Šķēla vārtu guvumu priekšpēdējā minūtē pirms pārtraukuma.

FBK "Valmiera" gūst otros vārtus

Tomēr pirmo trešdaļu valmieriešiem izdevās pabeigt mazliet labākā noskaņojumā - rezultāta starpību samazināja Lauris Alvis Stiprais.

Aigara Belasova intervija

Valmieras kluba treneris Aigars Belasovs pirmajā pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā sacīja, ka aizsardzībā komanda nespēlē savu spēli un nepieciešams darboties agresīvāk. Taču viņš uzsvēra, divu vārtu deficīts pēc pirmās trešdaļas nebūt nenozīmē, ka cīņa jau būtu galā.

Valmieras komanda samazina deficītu līdz 3:4

FBK "Valmiera" izdevās izpildīt trenera vēlmes un otrajā trešdaļā panākt neizšķirtu. Rezultāta starpību līdz minimumam samazināja Ričards Eglītis.

Valmierieši panāk neizšķirtu

Savukārt Mārtiņš Broks sešas minūtes pirms pārtraukuma līdzsvaroja spēku samēru - 4:4.

Ulbrokas komanda atgūst vadību - 5:4

"Betsafe/Ulbroka" gan apliecināja, ka negrasās pieļaut pretinieku turpmāku ofensīvu un pāris minūtes vēlāk Emīls Birķis atguva vadību.

Aināra Juškēviča intervija

Ulbrokas komandas florbolists Ainārs Juškēvičs otrajā pārtraukumā atzina, ka viņa pārstāvētā komanda ļāva Valmierai atgūties. "Betsafe/Ulbroka" spēlēja pārāk lēni un ir nepieciešama ātrāka pāreja no aizsardzības uzbrukumā, uzsvēra Juškēvičs.

"Betsafe/Ulbroka" atjauno divu vārtu pārsvaru

Trešā perioda sākumā Kārlis Jānis Petrovskis nostiprināja "Betsafe/Ulbroka" pārsvaru ar sestajiem vārtiem.

FBK "Valmiera" vēlreiz sadeldē deficītu līdz minimumam

Tomēr intriga spēlē nebija izdzisusi, jo Valmieras klubs spēja vēlreiz panākt neizšķirtu. Vispirms Arnijs Kuratņiks ar piekto vārtu guvumu panāca 5:6.

Rezultāts kļūst neizšķirts 6:6

Savukārt Ivars Laktiņš vēl pēc 14 sekundēm jau nodrošināja valmieriešiem neizšķirtu, un uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešams pagarinājums.

Aināra Juškēviča intervija pēc spēles

Ainārs Juškēvičs pēc apbalvošanas ceremonijas atzina, ka abas komandas bija tuvu uzvarai, turklāt pamatlaika beigās valmierieši darbojās enerģiskāk.

Bronzas medaļas vīriešiem  sestdien izcīnīja  Stalbes SK "Pārgauja", kas spēlē par 3.vietu ar 6:5 papildlaikā uzvarēja Kocēnu "Rubene" vienību.

Ingus Laiviņa intervija

SK "Pārgauja" galvenais treneris Ingus Laiviņš intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka ir apmierināts ar komandas izcīnīto bronzu. Viņš arī piebilda, ka skatītājiem noteikti patīk, ja medaļu liktenis izšķiras vienā spēlē.

Ilvja Pētersona intervija

Gandarīts par florbola svētkiem "Arēnā Rīga" bija Latvijas Florbola savienības prezidents Ilvis Pētersons. Viņš arī atzina, ka vienā dienā "Arēnā Rīga" sarīkot četras spēles būtu pārāk grūti, tādēļ spēle par 3.vietu sievietēm notiks ceturtdien Lielvārdē.

Regulāro čempionātu "Betsafe/Ulbroka" pabeidza otrajā, vietā, bet pamatturnīra uzvarētāji "Lielvārde/Fat Pipe" izstājās jau ceturtdaļfinālā, kur zaudēja "Pārgaujai".