Šķēpmetēja Donāne izcīna 4.vietu pasaules jaunatnes olimpiskajās spēlēs

Latvijas šķēpmetēja Laine Donāne pirmdien Naņdzjinā ieguva 4.vietu pasaules jaunatnes olimpiskajās spēlēs, informēja organizatori. No bronzas medaļas Donāni šķīra 37 centimetri.

Donāne veiksmīgākajā mēģinājumā šķēpu aizmeta 51,90 metrus, bet par jaunatnes olimpisko spēļu zelta medaļas ieguvēju kļuva Baltkrievijas vieglatlēte Hanna Tarasjuka ar rezultātu 59,52 metri. Augstāk par Donāni ierindojās arī vāciete Fabjēna Šēniga (53,68 metri) un Japānas šķēpmetēja Nagisa Mori (52,27).

Puišu konkurencē Jāzeps Groza pirmdien uzvarēja šķēpmešanā B finālā, kas viņu ierindoja 9.vietā kopvērtējumā. Grozas rezultāts bija 70,61 metrs. Galvenajā A finālā par čempionu ar 74,48 metrus tālu metienu kļuva francūzis Lūkass Mutards.

Latvijas delegācijā pēdējais starts vēl atlicis Ņikitam Bistrovam modernajā pieccīņā. Viņš kopā ar kanādieti Fransisu Kali Saijersu otrdien startēs jauktajā komandu stafetē.

Latvijas komandā Ķīnā bronzas medaļu nopelnīja svarcēlāja Rebeka Koha, kā arī par bronzas laureātēm pārī ar citu valstu sportistēm kļuva tenisiste Jeļena Ostapenko un šāvēja Agate Rašmane. Pēdējā sacensību diena Naņdzinā būs trešdien.