Latvijas jaunatnes olimpiādi kvalitātes standartu saglabāšanai pārceļ gadu vēlāk

Latvijas jaunatnes olimpiādes organizācijas komiteja nolēmusi pasākumu pārcelt uz 2025. gadu, pirmdien pavēstīja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK). Rīkotāji uzskata, ka tas ļaus saglabāt jaunatnes olimpiādes kvalitātes standartu. 

Jaunatnes olimpiāde ierasti ir arī Eiropas jaunatnes olimpiskā festivāla kvalifikācijas sacensības. Pasākuma pārcelšana ļaus organizatoriem pieņemt pārdomātus un izsvērtus lēmumu sacensību kvalitatīvai sarīkošanai. Kā papildu faktoru izmaiņu nepieciešamībai LOK nosauca arī Parīzes olimpisko spēļu norisi 2024. gada vasarā.

Olimpiādes rīkotājas godu saglabās Valmiera, taču pēc sporta veidu federāciju un pašvaldību viedokļu uzklausīšanas notiks olimpiādes programmā iekļauto sporta veidu un dalībnieku vecuma robežu atkārtota izvērtēšana.

Iepriekš tika plānots, ka olimpiādē varētu piedalīties 15–17 gadus veci jaunieši vieglatlētikas, džudo, peldēšanas, BMX riteņbraukšanas, mākslas vingrošanas, brīvās cīņas, orientēšanās, smaiļošanas un kanoe, boksa, šosejas riteņbraukšanas, futbola, 3x3 basketbola, pludmales volejbola, florbola un handbola sporta veidos. Sporta veidi tika izvēlēti saskaņā ar rīkotājpašvaldības sagatavoto piedāvājumu. 

LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks norādīja, ka olimpiādes pārcelšana ir labākais lēmums, lai saglabātu pasākuma kvalitāti, izpildītu tā mērķus un misiju, kā arī ņemtu vērā iepriekšējo gadu labo praksi.

"Ieplānojot Latvijas jaunatnes olimpiādi kā nākamā gada pasākumu gan pašvaldību, gan Izglītības un zinātnes ministrijas budžetā, kā arī nepieciešamo laiku visiem organizatoriskajiem darbiem, rezultātā iegūtu visi – gan pašvaldības, gan sportisti, gan sabiedrība," Lejnieku citēja LOK. "Tāpat sporta federācijas Latvijas jaunatnes olimpiādi un tajā pārstāvētos sporta veidus un disciplīnas varēs izmantot kā vienu no kvalifikācijas kritērijiem Eiropas jaunatnes olimpiādei, kas [2025. gada] jūlijā norisināsies Skopjē, Ziemeļmaķedonijā."

Latvijas jaunatnes olimpiādes organizācijas komitejā darbojas Izglītības un zinātnes ministrijas, LOK, Latvijas Pašvaldību savienības (LPS), Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomes (LSIIDP), Valmieras novada pašvaldības un sporta infrastruktūras objektu pārstāvji. Jaunatnes olimpiāde ir nozīmīgs notikums Latvijas sportā, kas pulcē jaunos sportistus no visas valsts, piedaloties novadu un valstspilsētu komandām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti