Siguldā – pārceltā saldētās slēpošanas trases atklāšana

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Sestdien, 30.novembrī, pulksten 12.00 dienā Siguldā notiks iepriekš pārceltā Austrumeiropā un Baltijā pirmās saldētās, mākslīgās distanču slēpošanas trases atklāšana.

Siguldā trase atrodas blakus Laurenču sākumskolai un viesnīcai. Trasē slēpotgribētāji šogad varēs lietot 700m garu sniega apli, bet jau nākamsezon apļa garums būs 1,25 km. Trasi paredzēt atklāt ar grūtnieču slēpojumu, demonstrējot distanču slēpošanas daudzpusību un pozitīvo ietekmi un fizisko labsajūtu.

„Primārais, lai iedzīvotāji nāk un slēpo," uzsver trases idejas autors Jānis Lazdāns.

Kā iepriekš vēstīts, kopumā Siguldas trases teritorijā investēti divi miljoni eiro, no kuriem 35% ir pārrobežu projekta finansējums. Trase pati par sevi nav sarežģīta. Asfaltētā apļa garums ir 1,25 kilometri, bet pašlaik ar sniegu klāts 700 metrus garš slēpošanas aplis. Sarežģītākais un interesantākais ir izmantotās tehnoloģijas un trases uzturēšana.

Zem trases seguma 15 centimetru dziļumā atrodas cauruļu sistēma, kas darbojas kā saldēšanas iekārta. No apakšas sniegs tiek saldēts, tad trasei virsū klāj pērno sniegu, kas glabāts sniega kalnā zem zāģu skaidām, bet sniega virskārtas temperatūra ir Celsija nulle.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti