Sieviešu florbola izlase izcīna 5.vietu pasaules čempionātā

Latvijas valstsvienības florbolistes sestdien Tamperē, Somijā, ar 5:2 uzvarēja Vāciju finālā par 5.vietu un pasaules čempionātā atkārtoja pirms diviem gadiem gūtu panākumu, liecina organizatoru informācija.

(papildināts ar medaļu sadalījumu pēc finālspēlēm)
Četrus vārtus turnīrā pēdējā spēlē Latvijai guva Diāna Isjomina un precīzs metiens izdevās arī Ievai Priedei. Rezultātu pirmās trešdaļas vidū atklāja vācietes, taču Isjomina līdz pārtraukumam panāca neizšķirtu un otrā perioda sākumā viņa nodrošināja Latvijas izlasei 3:1 pārsvaru. Lai gan vācietes rezultāta starpību samazināja, Latvijas florbolistes vēl divus vārtus guva trešajā periodā.

Izslēgšanas turnīru Latvijas izlase sāka ar uzvaru pār Austrāliju (10:3), ceturtdaļfinālā zaudēja iepriekšējā pasaules čempionāta bronzas medaļniecēm šveicietēm (2:8), bet pusfinālā par 5.vietu pēcspēles metienos pārspēja Slovākiju (4:3). Savukārt grupas turnīrā Latvijas florbolistes pirmajā spēlē cieta sagrāvi pret Čehiju (2:15), otro spēli pret Vāciju aizvadīja neizšķirti (3:3), bet pašreizējām čempionēm zviedrietēm piekāpās ar 0:7.

Latvijas izlase arī iepriekšējā čempionātā 2013.gadā ieguva 5.vietu, kas ir komandas augstākais sasniegums kopš 2007.gada.

Par pasaules čempionēm kļuva zviedrietes, kas sestdien finālā ar 5:4 pēcspēles metienos uzveica Somiju. Savukārt bronzu vēlreiz ieguva šveicietes ar uzvaru 5:4 pār Čehiju spēlē par 3.vietu.