Pieccīņniece Rubļevska Pasaules kausa sezonu sāk ar 30.vietu posmā ASV

Modernās pieccīņas meistare Jeļena Rubļevska piektdien Sarasotā, ASV, finišēja 30.vietā Pasaules kausa izcīņas pirmā posma pamatsacensībās, liecina rīkotāju informācija. Finālā startēja kvalifikāciju pārvarējušās 36 sportistes.

Rubļevska četru disciplīnu summā iekrāja 1195 punktus, kas finālā ļāva apsteigt sešas konkurentes. Otra Latvijas sportiste Olga Šišlova netika tālāk par kvalifikāciju. Uzvarēja Lielbritānijas pieccīņniece Samanta Mareja ar 1309 punktiem.

Labāko rezultātu Rubļevska sasniedza paukošanā, kur ar 242 punktiem bija ceturtā. Jāšanā viņa bija septītā (294 punkti), peldēšanā palika pēdējā (238), bet skriešanas un šaušanas kombinācijā ierindojās 27.vietā (421).

Vīriešu konkurencē Latvija pirmajā posmā nav pārstāvēta. Pasaules kausa izcīņas turpinājumā paredzēti posmi arī Ēģiptē, Itālijā un Ungārijā, kā arī finālsacensības jūnijā Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā.

Olimpiskajām spēlēm no Pasaules kausa izcīņas kvalificēsies tikai fināla uzvarētāji vīriešu un sieviešu konkurencē. Lielākā daļa vakanču tiks sadalītas kontinentu čempionātos, kur Eiropa noteiks pa astoņiem olimpiešiem vīriešiem un sievietēm. Vēl pa trim vakancēm aizpildīs 2015. un 2016.gada pasaules čempionātos, bet pēc vietas pasaules rangā olimpisko spēļu dalībniekiem 2016.gada 1.jūnijā pievienosies vēl pa sešiem abu dzimumu pieccīņniekiem.