Latvijas vingrotājam Trefilovam 36.vieta pasaules čempionātā vingrojumos uz zirga

Latvijas vingrotājs Dmitrijs Trefilovs pirmdien izcīnīja 36.vietu Lielbritānijā notiekošā pasaules čempionāta kvalifikācijas sacensībās vingrojumos uz zirga, taču finālā neiekļuva. Trefilovs šajās sacensībās tika pie 14,300 punktiem, kas bija 36.labākais rezultāts. Tikmēr Aleksejs Pajada ar 11,166 punktiem ieņēma 212.vietu, bet Vitālijs Kardašovs ar 9,366 punktiem palika 230.pozīcijā. Kā zināms, tieši Trefilovs šosezon triumfēja Pasaules kausa izcīņā vingrojumos uz zirga.

Savukārt brīvajās kustībās labāko rezultātu uzrādīja Kardašovs, kurš tika pie 13,800 punktiem un ieņēma 100.vietu. Trefilovs ar 13,033 punktiem ierindojās 173.pozīcijā, bet Pajada ar 12,366 punktiem palika 209.

Sacensībās uz riņķiem Trefilovs iekrāja 13,300 punktus, kas bija 152.labākais rezultāts, Kardašovs ar 12,833 punktiem palika 184.vietā, bet Pajada ar 12,600 punktiem ieņēma 193.pozīciju.

Vingrojumos uz līdztekas labākais no Latvijas bija Trefilovs, kurš nopelnīja 13,466 punktus un ieņēma 158.vietu. Pajada ar 13,233 punktiem palika 172., bet Kardašovs ar 12,300 punktiem ierindojās 211.pozīcijā.

Sacensībās uz stieņa Kardašovs iekrāja 12,700 punktus, kas deva 167.vietu, bet Pajada ar 11,533 punktiem ieņēma 214.vietu. Desmit pozīcijas zemāk palika Trefilovs ar 10,733 punktiem.

Tikmēr atbalsta lēciena sacensībās no Latvijas piedalījās tikai Pajada, kurš ar 13,749 punktiem ieņēma 27.vietu 33 sportistu konkurencē.

Finālsacensības sasniedza katra vingrojuma astoņi labākie sportisti.

Daudzcīņā labākais no Latvijas palika Trefilovs, kurš ar 78,332 punktiem ieņēma 131.vietu. Tikmēr Kardašovs ar 75,532 punktiem palika 153.pozīcijā, par piecām vietām apsteidzot savu tautieti Pajadu, kuram attiecīgi iekrāts 75,031 punkts.

Jau vēstīts, ka arī Latvijas vingrotājas Valērija Grišāne, Alīna Circene un Diāna Jerofejeva kvalifikācijā uzrādīja pieticīgu sniegumu, finālsacensībās neiekļūstot.

Pasaules čempionāts Glāzgovā noslēgsies svētdien.

Pasaules čempionātā labākie vingrotāji dalīs pirmās ceļazīmes uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Vietu olimpiādē nodrošinās tās izlases, kas pasaules čempionāta komandu vērtējumā ierindosies pirmajās astoņās vietās. 9.-16.vietu ieguvējas iegūs iespēju piedalīties atlases turnīrā, kur olimpiādei kvalificēsies četras labākās komandas. Katrā izlasē būs pa pieciem sportistiem.

Tāpat olimpiskajām spēlēm kvalificēsies godalgoto vietu ieguvēji pasaules čempionāta individuālajās sacensībās. Vēl viena iespēja kvalificēties olimpiādei sportistiem būs nākamā gada aprīlī, kas norisināsies turpat Riodežaneiro. Tiesa, katru valsti drīkstēs pārstāvēt tikai pa vienam vingrotājam un vingrotājai.