Latvijas handbola izlase Rīgas domes kausa izcīņā paliek trešajā vietā

Latvijas vīriešu handbola izlase piektdien Rīgas domes kausa izcīņas noslēdzošajā spēlē nospēlēja neizšķirti 26:26 ar Ēģiptes izlasi, noslēdzot turnīru trešajā vietā, liecina organizatoru informācija. Ēģiptieši pirmo reizi vēsturē triumfēja šajā turnīrā, kas risinājās jau 20. reizi.

Rezultatīvākais šajā spēlē ar astoņiem vārtiem bija Austris Tuminskis, bet Dainis Krištopāns pievienoja vēl septiņus vārtus.

Spēles rezultātu trešajā minūtē atklāja Aivis Jurdžs. Līdz spēles desmitajai minūtei rezultāts ritēja punkts punktā, bet tad, divreiz izceļoties Dainim Krištopānam, reizi Ņikitam Pančenko, Latvijas panāca 6:3, piespiežot ēģiptiešus pieprasīt minūtes pārtraukumu. Pēc tā Ēģipte divus vārtus atguva, un, lai gan Latvija atjaunoja +3, tam sekoja četri viesu komandas vārti pēc kārtas, latviešiem pirmoreiz nokļūstot iedzinēju lomā – 8:9. Divi Austra Tuminska vārti ļāva mūsējiem atgūt vadību, bet vēlāk Latvija atkal panāca triju vārtu pārsvaru. Puslaiku Armanda Uščina vadītie handbolisti noslēdza ar 15:13.

Otrā puslaika sākumā Austris Tuminskis un Nils Kreicbergs panāca tobrīd lielāko pārsvaru – 17:13 Latvijas labā. Pakāpeniski gan Ēģipte spēles gaitu līdzsvaroja un vairākkārt pietuvojās gan divu vārtu attālumā, gan līdz minimumam. Galotnē spēle saasinājās, abām komandām nopelnot vairākus noraidījumus. Piecas minūtes līdz spēles beigām Latvija pēc Jurdža metiena panāca +2, tomēr uzvaru neizdevās nosargāt.

“Pietrūka nedaudz spēka,” pēc spēles teica Krištopāns, norādot, ka ēģiptieši atbraukuši ar diviem sastāviem. “Pēc trim dienām nogurums ir kolosāls, bet vismaz pirmais pārbaudījums pirms Lietuvas,” piebilda spēlētājs. Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs no 12. līdz 14. janvārim notiks Lietuvas pilsētā Klaipēdā. Latvijas komanda tam sāks gatavoties 4. janvārī.

Par Rīgas turnīra uzvarētājiem ar pieciem punktiem kļuva Ēģiptes handbolisti, otrajā vietā ar četriem punktiem ierindojās Nīderlande, Latvija ar trim punktiem palika trešā, bet Igaunija tā arī nespēja izcīnīt punktus un palika pēdējā vietā.

Pirmajā spēlē trešdien Latvijas handbolisti ar 24:29 piekāpās Nīderlandei, ceturtdien ar 25:22 uzvarēja Igauniju.