Kanoists Iļjins finišē piektais Eiropas čempionātā (papildināts)

Latvijas kanoe airētājs Dagnis Iļjins sestdien Portugālē izcīnīja 5.vietu Eiropas čempionātā 1000 metru distancē, informēja organizatori. Deviņu dalībnieku finālā Iļjins uzvarētājam čeham Martinam Fuksam zaudēja 4,740 sekundes.

No goda pjedestāla 22 gadus veco Iļjinu šķīra 2,365 sekundes. Cīņā par sudrabu un bronzu godalgas sadalīja attiecīgi francūzis Matjē Žubels un Marcins Gžibovskis no Polijas.

Eiropas čempionāta turpinājumā sestdien 200 metros B finālā iekļuva smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs. Gatis Pranks kanoe airēšanā izstājās pusfinālā, bet Lāsma Liepa netika tālāk par priekšbraucieniem.

Jau vēstīts, ka piektdien priekšsacīkstēs 500 metru distancē Latvijas sportisti līdz fināliem netika. Tuvu iekļūšanai izšķirošajā braucienā bija Pranks, kurš, pretendējot uz vietu finālā, palika pirmais aiz svītras gan priekšsacīkstēs, gan pusfinālā.

Pēdējie braucieni Eiropas čempionātā Montemurovelju būs svētdien, kad starts paredzēts Rumjancevam.