Dopinga skandālā iekļūst arī pasaulē prestižākās suņu pajūgu sacīkstes

Pirmo reizi dopinga lietošana konstatēta suņu pajūgu sportā prestižākajās sacīkstēs "Iditarod", kas ik gadu arktiskajā Aļaskas ainavā risinās 1000 jūdžu distancē, dalībniekiem cīnoties par uzvarētāja godu un iespaidīgu balvu fondu, trešdien vēsta aģentūra AP. Sacīkšu rīcības komiteja informē, ka četrkārtējā čempiona Dalasa Sīvija četriem suņiem konstatētas pozitīvas dopinga analīzes.

Martā "Iditarod" finišā Sīvijs ieguva otro vietu, taču viņa suņiem veiktajās analīzēs atrada aizliegtu preparātu saturošu pretsāpju līdzekli tramadolu. "Iditarod" dopinga analīzes ieviesa 1994.gadā, un iepriekš visos ņemtajos paraugos aizliegtas vielas nekonstatēja.

Sīvijs noliedza, ka būtu devis saviem suņiem ko aizliegtu, un uzskata, ka kļuvis par upuri kāda konkurenta vai dzīvnieku tiesību aktīvista rīcības dēļ. Viņš vainoja sacīkšu rīkotājus par nepietiekamu suņu barības drošības uzraudzīšanu tās piegādes vietās sacensību trasē un citviet. Lai neapdraudētu sacīkšu prestižu, Sīvijs solīja nākamajā "Iditarod" nestartēt.

Izcīnītās balvas un 59 000 dolāru prēmiju Sīvijs varēs paturēt, jo nav pierādījumu viņa apzinātai rīcībai, paziņoja rīkotāji. 

Dopinga lieta ir vēl viens trieciens "Iditarod" reputācijai, kas cietusi pēc vairāku suņu nāves un dzīvnieku aizstāvju uzbrukumiem sacensību dalībniekiem. Vairāki nozīmīgākie sponsori jau iepriekš atteicās no sadarbības turpināšanas, ko, pēc organizatoru teiktā, izraisīja dzīvnieku tiesību aizstāvju manipulatīvā pieeja informācijas sniegšanā. "Iditarod" galvenais organizators Stens Hūlijs gan pauda pārliecību, ka pašreizējā vētra pierims un sacīkstes turpināsies, tajā pašā laikā atzīstot, ka gadskārtējais pasākums pašlaik pārcieš tumšāko laiku. 

Šogad "Iditarod" maršrutā no Ankoridžas līdz Nomei uzvarēja Dalasa Sīvija tēvs Mičs, kurš kļuva par 71 250 dolāru balvas ieguvēju. Dopinga pārbaudes veica pirmo 20 vietu ieguvēju suņiem, kā arī vairākiem nejauši izvēlētiem četrkājaiņiem sacensību gaitā. 

"Iditarod" 44 gadu vēsturē dzīvību zaudējuši 150 suņi, tostarp pieci šīgada sacīkstēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti