Disku golfa spēlētājs: Mūsu sporta veids ir pateicīgs nodarbībām šajā laikā

Kamēr daudzviet sports vēl atrodas dīkstāvē, šķīvīši arvien biežāk lido disku golfa laukumos. Ievērojot papildu piesardzību, klubs "Chilli Disc golf" atsāka sezonu ar pirmajām treniņu sacensībām, sarunā ar LSM.lv atklāja kluba pārstāvis Elviss Brauns. Viņš arī uzsvēra, ka disku golfs ir viens no drošākajiem sporta veidiem ārkārtējā stāvokļa laikā, jo spēle individuāla, katram sportistam izmantojot savu inventāru.

"Pasākums bija ļoti labs, izdevies," par sezonas pirmajām treniņsacensībām, kas otrdien risinājās Rīgā, teica Brauns. Viņš uzsver, ka cilvēki ir noilgojušies pēc kopā būšanas un disku golfa spēles, tāpēc atsaucība ir pat lielāka nekā šībrīža iespējas. "Mums vietu skaits ir ierobežots līdz 25, bet pieteikušies ir vairāk nekā 30 dalībnieki," paskaidroja pasākuma rīkotājs.

Šādas treniņu formātu sacensības "Chilli Disc golf" rīko visas sezonas garumā, ļaujot dažāda līmeņa sportistiem izbaudīt sacensību konkurences garšu un uzlabot savu sniegumu.

Par drošības noteikumiem šajā izaicinošajā periodā ir padomāts arī trasē. "Iepriekš dalībniekiem tika nosūtīts, kādi drošības pasākumi jāievēro - distance, Ministru kabineta noteikumi par dezinfekciju un sveicināšanos," stāstīja Brauns.

Disku golfs ir arī viens no pateicīgākajiem sporta veidiem, ar ko nodarboties šajā laikā, jo sacensības notiek dabā, un sportisti sacenšas individuāli, trasē pārvietojoties nelielās grupās.

Turklāt katram dalībniekam ir savi diski, kā rezultātā netiek aiztikts kopīgs inventārs. "Ir ļoti ērti ievērot divu metru distanci. To arī ievērojām. Spēlētāji jau iepriekš zināja, no kura groza viņiem jāsāk trase, tāpēc netika veidotas nekādas dalībnieku sapulces," skaidroja sportists.

Lai gan disku golfa treniņus neviens nav apturējis, sezonas galvenās sacensības pašlaik ir iepauzētas. Iepriekš tika paredzēts, ka maija otrajā pusē notiks jau otrais Latvijas kausa izcīņas posms, taču sezona oficiāli vēl nav sākusies.

Elviss Brauns

Lai gan Covid-19 izplatība atstājusi daudz negatīvu palieku sportā, Brauns tomēr spēj saskatīt arī kādu pozitīvu iezīmi. "Es esmu sācis spēlēt vairāk," teica sportists, kurš arī iepriekš regulāri bija sastopams disku golfa trasēs. "Šajā laikā ir palicis mazāk aktivitātes, kuras ir pieejamas, bet disku golfs ir viena no tām lietām, ko tu vari darīt," viņš skaidroja. Brauns arī uzskata, ka pašlaik disku golfs ir viena no retajām opcijām, kas spēj sniegt sporta azartu.

"Disku golfs tiek spēlēts speciāli izbūvētos laukumos dabā," sacīja Brauns, norādot, ka Latvijā ir apmēram 25 disku golfa laukumi. Vairums no tiem ir ar deviņiem groziem, taču ir arī vairākas trases ar 18 groziem. Lielie laukumi pārsvarā sastopami vietās, kur ir disku golfa tradīcijas - Ērgļos ir trīs laukumi, Talsos ir divi laukumi, bet Rīgā, Baldonē un Gulbenē - pa vienam.

"Chilli Disc golf" ir lielākais disku golfa klubs Latvijā, oficiāli pulcējot 37 disku meistarus. Tomēr Brauns skaidroja, ka realitātē kluba kopiena ir vēl plašāka, jo ir spēlētāji, kas tikai epizodiski parādās, bet oficiāli neskaitas kluba biedri. Tāpat viņš uzsvēra, ka Igaunijā viņu partneru klubs ar tādu pašu nosaukumu ir lielākais klubs kaimiņvalstī.

Disku golfa auditorija ir ļoti plaša, jo to spēlē kā jaunieši, tā sportisti tuvu pensijas vecumam. "Sports ir mierīgs, vairāk prasa prāta spējas, nevis fiziskās prasmes," norādīja sporta veida pazinējs. Viņš arī uzsvēra, ka piecdesmitgadīgs spēlētājs nereti var spēlēt līdzvērtīgi ar jauniešiem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Chilli Disc Golf Latvia (@diskugolfs) on May 28, 2019 at 2:00am PDT

Brauns iezīmē trīs galvenos ceļus, kā var pievērsties disku golfam. Pirmkārt, sportā var ievilkt kāds draugs vai paziņa, kurš padalīsies ar inventāru un kādu padomu, kā labāk veikt metienus. Otrs variants ir pašam iegādāties kaut vienu disku un sākt spēli sev tuvākajā trasē. Taču, ja spēlētājs nav drošs, ka vēlas uzreiz spert tādu soli, vairākās trasēs ir iespējams inventāru izīrēt un saņemt pirmās apmācības.

Tāpat "Chilli Disc golf" piedāvā uzņēmumiem svaigā gaisā piedalīties saliedēšanās pasākumus un izmēģināt sporta veidu, ko vairums nekad nav spēlējuši.

"Šobrīd Latvijā disku golfs ir ļoti agrīnā stāvoklī," skaidroja Brauns, uzsverot, ka Latvijas Disku golfa federācija tika dibināta vien 2017. gadā. Tomēr viņš arī norādīja, ka pirmās sacensības notika jau 2009. gadā, bet pirmais patstāvīgais laukums tika izveidots 2012. gadā. Sporta veida attīstība īpaši strauji notikusi pēdējos gados. "Vēl 2016. gadā Latvijā bija tikai pieci laukumi," uz straujo izaugsmi norādīja Brauns, kurš uzsvēra, ka attīstības tempi tikai palielinās.

Lai gan Latvijā sports vēl tikai kļūst populārāks, tālu nav jāmeklē valstis, kur disku golfs ļoti nopietni izcīnījies vietu starp vadošajiem sporta veidiem. Igaunijā jau ir aptuveni 150 laukumi, kamēr Somijā to skaits sasniedz pat 600.

"Uz apmēram 10 000 iedzīvotājiem ir viens laukums," Somijas attīstību raksturo Brauns.

Kā jau lielā daļā sporta veidu, arī disku golfā priekšzīmi pārējiem rāda ASV, kur tas ir visattīstītākais. Tāpat spēcīgi šis sporta veids iesakņojies Skandināvijā.

Tomēr Brauns norādīja, ka ne visur disku golfs ir attīstītāks nekā Latvijā. "Lietuva ir vienu solīti aiz Latvijas, jo mums jau ir oficiāla organizācija un vairāk laukumu un spēlētāju."

Elviss Brauns

Nākotnē nepieciešams sakārtot disku golfa formātu federācijā, lai nebūtu ik gadu jāveic izmaiņas, uzskata Brauns. "Nepieciešams veicināt disku golfa attīstību vietās, kur ir laukumi," norādīja disku golfa pārstāvis, uzsverot, ka tur jau ir infrastruktūra, lai piesaistītu jaunus spēlētājus. Tāpat Brauns piebilda, ka ir svarīgi attīstīt arvien jaunus laukums.

"Šobrīd aktīvi strādāju, lai izveidotu jaunus disku golfa laukumus," teica Brauns. Viņš atklāja, ka jauns laukums tuvākajā laikā tiks atklāts Ropažos. Tāpat notiek pārrunas par jaunu laukumu izveidi, tomēr Brauns pirms laika nevēlas par tiem atklāt vairāk.

KONTEKSTS:

Disku golfs ir salīdzinoši jauns sporta veids, kur spēles principi ir līdzīgi klasiskajam golfam. Ierastās nūjas un bumbiņas vietā izmanto diskus, kurus dalībnieki cenšas raidīt speciālos metālā grozos, izpildot pēc iespējas mazāk metienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti