Dienas ziņas

Turpinās Ramatas purva ugunsgrēka dzēšanas darbi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Balvos izveidots disku golfa laukums

Balvos izveidots Latgalē pirmais disku golfa laukums

Balvos atklāts Latgalē pirmais un vienīgais disku golfa laukums. Sākotnējais mērķis esot mudināt ģimenes ar bērniem pievērsties disku golfam un ar laiku to attīstīt Ziemeļlatgalē arī profesionālā līmenī. 

Laukumam ir deviņi celiņi un, lai tos izmantotu kā atpūtai, tā profesionālam sportam, meistarklasi sadarbībā ar Latvijas Disku golfa federāciju vada viens no šīs spēles aizsācējiem.

"Reitings arī eksistē - gan starptautiskais, gan Latvijas reitings. Tas ir jau tad, kad disku golfs ir sports. Šeit Balvos šobrīd sākam spert pirmos soļus," stāsta disku golfa aizsācējs Latvijā Gatis Kurzemnieks.

Disku golfa noteikumi līdzinās ierastā golfa spēlei - uzdevums ir nogādāt disku grozā ar pēc iespējas mazāku metienu skaitu. Šobrīd Latvijas Disku golfa federācijas licencēto spēlētāju reitingā ir 130 cilvēki un kopumā valstī izveidoti 18 dažādi laukumi.

"Mums tuvākās zemes, kur tas notiek - Igaunijā ļoti braši tas viss attīstās, Somijā vēl brašāk,

tagad Latvijā arī izskatās, ka cilvēki sāk atklāt šo spēli, citam sports, citam spēle," skaidroja Kurzemnieks.

Balvu novadā disku golfs tikai sāk attīstīties, taču pēc meistarklases iedzīvotāji ir pārliecināti, ka tam būs piekrišana.

"Braukājot šeit apkārt diezgan reti redzu, ka kāds spēlē, bet es domāju, ka tas interesēs jauniešus. Būs konkurence un būs interesanti. Šī trase ir daudz vieglāka, jo te nav tik daudz dīķu un tik daudz mežu apkārt, vienkārši parks un foršs zālājs, kur attiecīgi diskus nevar pazaudēt," stāstīja Balvu novada iedzīvotājs Rolands.

"Tā kā tas ir samērā jauns sporta veids - īpaši mūsu pusē, tad pagaidām mūsu cilvēkiem un iedzīvotājiem pieredzes nav, bet es ceru, ka šī būs lieliska iespēja visai ģimenei atpūsties," teica Balvu novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Ineta Bordāne.

Šogad Latvijā jau ir notikušas vairāk nekā 100 disku golfa sacensības, nākamais noslēdzošais posms disku golfa Latvijas Kausā - divas reizes lielākā laukumā ar 18 celiņiem Ērgļos - notiks jau 4. augustā.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti