Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Riteņbraukšanas veterāns Ķiksis arvien apliecina meistarību trekā

Kārlis Ullis - sporta ārsts Latvijas delegācijā vairākās olimpiskajās spēlēs

Ārsts trijās olimpiskajās spēlēs Ullis nākotni saista ar Latviju

Pēc Latvijas atgriešanās olimpiskajā saimē Kārlis Ullis kļuva par olimpiskās komandas ārstu trijās olimpiskajās spēlēs, bet pašlaik viņš nākotni vēlas saistīt nevis ar savu mītnes vietu ASV, bet dzimto Latviju. Teju visas dzīves garumā Ullis ir izmēģinājis spēkus visdažādākajos sporta veidos, tādēļ gluži likumsakarīgi tas ietekmēja arī specializāciju profesijā. 

Kārlis Ullis atskatās uz veikumu Latvijas olimpiešu saimēInita Kresa-Katkovska

Ullis ir dzimis bēgļu gaitās Gdaņskā, bet kopš piecu gadu vecuma dzīvo ASV rietumkrastā. Kopš augstskolas beigšanas viņš dzīvo un strādā Kalifornijā.Par viņa izglītības un profesionāla ārsta karjeras vietu kļuva Vašingtonas štats ASV, kur aizritēja bioloģijas un ķīmijas studiju gadi Padžetsaundas universitātē. Vēlāk sekoja medicīnas pēcdiploma studijas Vašingtonas medicīnas skolā Sietlā un internatūra līdz ar praksi Artūra Eša Bērnu un sporta medicīnā Losandželosā un Vašingtonas universitātē.

Līdz ar Latvijas atgriešanos pasaules olimpiskajā kustībā pavērās ceļš sadarbībai ar Latvijas Olimpisko komiteju un olimpiskās vienības sportistiem. Ullis bija Latvijas Olimpiskās komandas ārsts trijās spēlēs pēc kārtas - ziemas olimpiskajās spēlēs Albervilā (1992), vasaras – Barselonā (1992) un atkal ziemas spēlēs Lilehammerē (1994). Pirms iekļaušanās Latvijas delegācijā Ullis strādāja vēl divās olimpiskajās spēlēs.

Ullis atceras, ka 1984. gadā Losandželosas olimpiskajās spēlēs pirmoreiz notika nopietnas dopinga pārbaudes, kas vēlāk gadu gaitā turpināja pieņemties spēkā, bet līdz tam sportisti taisījuši dažādus trikus. Ullis saskata būtisku problēmu, ka pasaulē sportisti ir gandrīz zinošāki par dopingu nekā zinātnieki, jo lasa un savā starpā apspriež vielu lietošanu un pieķeršanas risku. Dopinga lietošana nav sportistiem līdzens ceļš, bet liela problēma, uzsvēra speciālists.

Pašlaik Ullis ir vīlies par ASV politiku un Kaliforniju viņš raksturo kā piesārņotu vietu ar nesamērīgi lielu skaitu ārzemnieku. Labāk viņš jūtas Eiropā, bet Latvijas sportā Ulli īpaši iepriecina skeletonistu brāļu Dukuru panākumi un Sandis Prūsis, kurš arvien darbojas bobslejā. 

Kārlis joprojām ir ļoti zinātkārs un nezināmais viņu pievelk – Eiropā un Latvijā. Arī tāpēc viņš nu jau nopietni apsver iespēju pamest ērto dzīvi Kalifornijā un pārcelties uz Latviju.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti