Rīta Panorāma

Aicina uz muzikālu dejas fantāziju «Mana daba»

Rīta Panorāma

Putni dārzā – vairāk draugi kā ienaidnieki

Maira Brieža cīņa jau sestdien

Boksera Brieža prasmes stiprinājis treneris no leģendārā Meivezera nometnes

Noderīgus padomus un svaigu skatījumu uz boksu Mairim Briedim gatavošanās posmā sniedza arī treneris no ASV boksa leģendas Floida Meivezera nometnes, Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" trešdien pastāstīja Latvijas sportista menedžeris Raimonds Zeps. Briedis sestdien pret ukraini Oleksandru Usiku "Arēnā Rīga" aizvadīs cīņu par vietu Pasaules boksa supersērijas (WBS) finālā pirmajā smagajā svarā. 

Līdzšinējie panākumi Briedim nodrošināja labākas finansējuma iespējas, kas ļāva pilnvērtīgāk sagatavoties cīņai, aizvadot treniņnometni Spānijā. Lai sagatavotu pretiniekam pārsteigumus, tika piesaistīti pat divi treneri no malas. Nometnē savus padomus deva arī treneris Romāns Anučins no daudzkārtēja dažādu profesionāļu titulu ieguvēja Meivezera nometnes. Meivezers pērn noslēgtajā profesionāļa karjerā uzvarēja visās 50 cīņās. 

Briedim dzīve pašlaik ir pakārtota cīņai pret Usiku, un pēdējo nedēļu pirms došanās ringā latvieša komanda visa dzīvo kopā  viesnīcā. Bukmeikeri dueļa favorīta lomu atvēl Usikam, taču tas Mairim psiholoģiski palīdz, jo noņem lieku spriedzi, bet savā nometnē par favorītu uzskata viņu, paskaidroja Zeps. Turklāt Briedis ir augstākā līmeņa bokseris ar vienu no smagākajiem sitieniem, un cīņas iznākums būs redzams sestdien. Latvijas boksera menedžerim arvien jāuzklausa daudzi labu nodomu vadīti cilvēki, kas grib dot savus padomus Mairim.

Gan Briedis, gan Usiks abi ir profesionāļi, kas ciena savu pretinieku, un ir raksturā līdzīgi, priekšlaicīgi sev uzvaru nesolot, bet gatavojoties ar pārliecību par saviem spēkiem. 

WBS turnīra uzvarētājs tiks pie četrām prestižākajām profesionālā boksa organizāciju čempiona jostām. Tikai trīs bokseri ir spējuši izcīnīt visas četras jostas, tādēļ čempionam panākums sola drošu vietu boksa Slavas zālē un daudz piedāvājumu aizvadīt finansiāli ienesīgas cīņas. 

Rīkotājiem Brieža un Usika cīņu finansiāli ienesīgāk būtu bijis sarīkot Kijevā, tomēr izvēle bija par labu Rīgai. Latvijas galvaspilsēta tika izvēlēta tāpēc, ka Rīgā notika veiksmīgākais ceturtdaļfināls ar labu atspoguļojumu un skatītāju interesi, pastāstīja Zeps. Viņš uzsvēra, ka organizatori vairāk ieinteresēti sava ilgtermiņa projekta labā publiskā tēlā, nevis iespējā vienu reizi nopelnīt vairāk. Kijevu rīkotāji nevēlējās mazāk pievilcīgas arēnas dēļ un arī zināmā mērā pastāvot bažām par drošību. Lai gan ukraiņi bija gatavi par iespēju rīkot cīņu maksāt lielu naudu, situāciju sarežģīja arī iespējamie norēķini Ukrainas valūtā. 

Zeps prognozēja, ka nākamgad Brieža pārstāvētajā svarā WBS turnīru vairs nerīkos un organizatori izvēlēsies citu svara kategoriju. Latvijas boksera menedžeris paļaujas, ka "Arēna Rīga" sestdien būs līdzjutēju pilna, par ko liecina augošais biļešu pieprasījums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cīņas
Sports
Jaunākie
Interesanti