Maskavas tiesa ļauj bobslejistu Zubkovu uzskatīt par olimpisko čempionu Krievijā

Maskavas pilsētas tiesa piektdien noraidīja Krievijas Olimpiskās komitejas sūdzību par spriedumu, kas Starptautiskās Sporta arbitrāžas tiesas (CAS) lēmumu par bobsleja pilota Aleksandra Zubkova diskvalifikāciju 2014. gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs atzina par Krievijas teritorijā spēkā neesošu, vēstīja aģentūra RIAN.

Iepriekš pieņemtais Maskavas tiesas lēmums varētu Krievijā pamatot Zubkova lēmumu neatdot Soču olimpiskās zelta medaļas, ko pilots saņēma pēc divnieku un četrinieku sacensībām. Zelts pienākas Oskara Melbārža četriniekam, bet viņa pilotētajai divnieka ekipāžai jāsaņem olimpiskā bronza.

Krievijas Olimpiskā komiteja Maskavas tiesas spriedumu uzskatīja par nepamatotu, jo tas liedz Krievijā īstenot Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) kodeksa prasības un pārkāpj noteikumus par ārvalstīs pieņemto arbitrāžas lēmumu izpildīšanu. Krievijas Olimpiskā komiteja iepriekš arī atzina, ka CAS lēmuma neizpildīšana neatcels SOK lēmumus un sankcijas, jo Krievijas jurisdikcija uz tiem neattiecas.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir pieprasījusi Zubkovam atdot Sočos viņa saņemtās medaļas.

Zubkova dopinga pārkāpumu dēļ SOK pērn anulēja viņa ekipāžu rezultātus Soču olimpiskajās spēlēs. Arī CAS atzina Zubkovu par vainīgu, tiesa, atceļot mūža diskvalifikāciju. Zubkovs arvien ir Krievijas Bobsleja federācijas prezidents.

Nepiepildījās Latvijas Olimpiskās komitejas cerības oficiālu SOK paziņojumu par rezultātu pārskatīšanu Soču olimpisko spēļu bobsleja sacensībās sagaidīt līdz pagājušā gada beigām.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Bobslejs
Sports
Jaunākie
Interesanti