Bobslejista Cipuļa divnieka ekipāža iekļūst sešiniekā Pasaules kausa posmā

Latvijas ekipāža Emīls Cipulis/Dāvis Spriņģis sestdien Austrijā ieņēma sesto vietu Pasaules kausa bobslejā trešajā posmā, bet Jēkabs Kalenda un Edgars Ungurs ierindojās 15.vietā.

Pirmajā braucienā labāko laiku uzrādīja vācieši Johanness Lohners un Georgs Fleišhauers, sasniedzot jaunu trases rekordu 50,88 sekundes.

Par 0,14 sekundēm atpalika iepriekšējais trases rekordists Frančesko Frīdrihs ar stūmēju Aleksanderu Šilleru, bet par 0,43 sekundēm - vēl viena vācu ekipāža Ādams Amūrs/Isams Amūrs.

Cipuļa pilotētā ekipāža ieņēma sesto vietu, Lohneram zaudējot sešas sekundes desmitdaļas, bet Kalenda 24 ekipāžu vidū sasniedza 16. ātrāko laiku, Lohneram zaudējot 0,97 sekundes.

Otrajā braucienā labāko laiku uzrādīja Frīdrihs, taču divu braucienu summā 0,08 sekundes zaudēja Lohnera pilotētajam divniekam, kurš trasi veica minūtē un 41,94 sekundēs.

Amūru ekipāža uzvarētājiem zaudēja 0,74 sekundes, 0,81 sekundi lēnāki par Lohneru bija amerikāņi Frenks del Dukas un Džošua Viljamsons, 0,89 sekundes - šveicieši Mihaels Fogts un Zandro Mihels, bet Cipulis ar Spriņģi otrajā braucienā sasniedza astoto labāko laiku, summā ieņemot sesto vietu un uzvarētājiem zaudējot 1,23 sekundes.

Kalenda ar Unguru otrajā braucienā bija 13., kas ļāva pakāpties vietu augstāk divu braucienu summā, Lohnera ekipāžai zaudējot 1,74 sekundes.

Ķīnā notikušajā pirmajā posmā Cipuļa divnieks izcīnīja piekto vietu, Kalenda ar Dāvi Kaufmani ierindojās desmitajā vietā, bet uzvaru svinēja Vācijas pilota Johannesa Lohnera ekipāža, kas bija ātrākā abos braucienos.

Savukārt pagājušajā nedēļā Cipuļa ekipāža ierindojās 11.vietā, Kalendas divnieks sacensības noslēdza 16.vietā, bet uzvaru izcīnīja šveicieša Mihaela Fogta pilotētais divnieks.

Pērn Pekinas olimpiskajās spēlēs divnieku sacensībās Cipulis ar stūmēju Edgaru Nemmi šajā trasē ieņēma 17.vietu. Savukārt Kalenda, kurš šī gada sākumā debitēja Pasaules kausā, olimpisko trasi iepazina tikai pirms pirmā posma.

Svētdien paredzētas Pasaules kausa sacensības četriniekiem, kurās notiks arī cīņa par Eiropas čempionāta medaļām.

Šosezon notiks astoņi Pasaules kausa posmi, sestajā no tiem sportistiem no 29.janvāra līdz 4.februārim sacenšoties Siguldas trasē.

Pēc jaunā gada sezona janvāra vidū atsāksies ar posmu Sanktmoricas trasē Šveicē, bet mēneša beigās notiks mači  Norvēģijas trasē Lillehammerē.

Februāra pirmajā nedēļā notiks sacensības Siguldā, kur vienlaikus norisināsies cīņa par Eiropas čempionu tituliem skeletonā, divnieku ekipāžām bobslejā un monobobslejā, bet mēneša vidū sportisti sacentīsies Altenbergas trasē Vācijā. Sezona noslēgsies mēnesi vēlāk ar posmu Leikplesidas trasē ASV.

Pasaules čempionāts februāra beigās un marta sākumā norisināsies Vinterbergas trasē Vācijā.

Savukārt Siguldā  Eiropas kausa etapa bobslejā divnieku sacensībās Renārs Grantiņš ar stūmēju Edgaru Nemmi sestdien ieņēma 8. vietu.

Pirmās četras vietas ieņēma Vācijas ekipāžas, par uzvarētājiem kļūstot Lorinam Cernam un Aleksanderam Šalleram, kuri abos braucienos bija otrie, bet abu braucienu summā par sekundes simtdaļu apsteidza Aleksanderu Čudaju un Jernu Vencelu, kuri bija pirmie otrajā braucienā.

Trešie, uzvarētājiem zaudējot 0,17 sekundes, finišēja Niko Zemmlers un Makss Neimanis, bet pirmā brauciena uzvarētāji Hanss Peters Hanninghofers un Tims Gesenharts, kuri otrajā braucienā ieņēma vien piekto vietu, finišēja ceturtie.

Pilota Grantiņa stūrētais bobs pirmajā braucienā finišu sasniedza devītais, otrajā - astotais, divu braucienu summā par 1,87 sekundēm atpaliekot no uzvarētājiem un ieņemot astoto vietu 13 ekipāžu konkurencē.

Ieskats Eiropas kausa posmā Siguldā

Grantiņš pēc sacensībām intervijā Latvijas Televīzijai sasniegto rezultātu nosauca par traģisku.

"Biju gaidījis daudz labāk šodien. Pirmais brauciens nesanāca, un likās, ka otrajā varbūt izlabos tās kļūdas, jo visu nedēļu treniņos labi gāja. Bet otrajā braucienā vēl trakākas kļūdas nekā pirmajā, un kopvērtējumā novērtēju šo dienu vienkārši traģiski," paskaidroja Grantiņš.

Jau vēstīts, ka Latvijas sportists Arturs Klots sestdien Siguldā uzvarēja Pasaules kausa posmā parabobslejā.

Sestdien Eiropas kausa posmā bobslejā Siguldā sacenšas arī monobobslejistes.

Svētdien plkst.12 sāksies Eiropas kausa sacensības divnieku ekipāžām gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.