Pasaules kausa izcīņa biatlonā

Biatlons

Pasaules kauss biatlonā. 15 km ar kopīgu startu vīriešiem

Rastorgujevs Pasaules kausa posmā Antholcā masu startā izcīna 16. vietu.

Itālijā, Antholcā, aizvadīts jau septītais Pasaules kausa posms, kurā 15 km distancē ar kopēju startu Latvijas biatlonistam Andrejam Rastorgujevam izdevās izcīnīt 16. vietu.

Par sacensību uzvarētāju kļuva francūzis Fijons Majē, kurš finišēja 34 minūtēs un 39,4 sekundēs, šāva bez kļūdām un izcīnīja pirmo uzvaru karjerā. Otrajā vietā ierindojās norvēģis Johaness Tingnēss Bē, uzvarētājam zaudējot 14,3 sekundes, bet trešajā vietā vācietis Arnds Peifers, kurš finišēja par 24,6 sekundēm vēlāk nekā līderis. Uzreiz aiz goda pjedestāla palika titulētais francūzis Martēns Furkads.

Andrejs startā devās ar 29. numuru. Pirmajā šautuvē viņš bija precīzs un pakāpās uz 17. pozīciju. Diemžēl otrajā šautuvē viena kļūda un nopelnīts soda aplis lika viņam noslīdēt uz 20. pozīciju.

Trešajā šautuvē daudzi no līderiem pieļāva kļūdas, arī Andrejam viens soda aplis, tomēr pakāpšanās uz 15. pozīciju, bet pirms pēdējās ugunslīnijas bija jau 14. vietā. Pēdējā ugunslīnijā atkal viena kļūda, un finišu viņš sasniedza 16. vietā, parādot labāko sniegumu masu startā šajā sezonā. Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja vienu minūti un 31,2 sekundes.

Rastorgujevs piektdien desmit kilometru sprintā izcīnīja 17. vietu, bet sestdien iedzīšanā ierindojās 23. vietā.

Šobrīd Pasaules kausa kopvērtējuma līderis ir Bē ar iekrātiem 836 punktiem, viņam ar 554 punktiem seko Furkads, bet trijnieku ar 548 punktiem noslēdz Krievijas biatlonists Aleksandrs Loginovs. Rastorgujevs ar 188 punktiem ir 27. pozīcijā.