Biatlonistam Rastorgujevam 5 kļūdas šaušanā liedz izredzes uz augstu vietu iedzīšanā. Spilgtākie mirkļi

Latvijas spēcīgākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Kanādā pieļāva piecas kļūdas šaušanā un finišēja 32. vietā Pasaules kausa sezonas pēdējā posmā 12,5 kilometru iedzīšanas distancē.

Ātrākais bija norvēģis Johaness Tinjess Bē, kam uzvara sezonas priekšpēdējās sacensības nodrošināja Kristāla globusu par triumfu Pasaules kausa kopvērtējumā. Otrais finišēja 11,2 sekundes lēnākais zviedrs Sebastians Samuelsons, bet 0,4 sekundes viņam zaudēja trešo vietu ieguvušais Francijas biatlonists Eriks Pero. Uzvarētājam pirmo vietu neliedza trīs slēpoti soda apļi, savukārt Samuelsons un Pero šaušanā kļūdījās pa vienai reizei. 

Atbilstoši iepriekš sprintā sasniegtajiem rezultātiem, Rastorgujevs startēja 22. pozīcijā divas minūtes un 24 sekundes aiz līdera Johanesa Tinjesa Bē. Finišā Andreju no uzvarētāja šķīra trīs minūtes un 45,9 sekundes.

Andreja Rastorgujeva pirmā šaušana

Pirmajā šaušanā guļus Rastorgujevs vienreiz kļūdījās un atkrita uz 30. vietu. Viena kļūda bija arī līderpozīcijas saglabājušajam Johanesam Tinjesam Bē.

Andreja Rastorgujeva otrā šaušana 

Neveiksmīga Andrejam izvērtās otrā šaušana guļus, nopelnot trīs soda apļus, kas viņu atvirzīja uz 43. vietu. Johaness Tinjess Bē noturējās vadībā, bet pēc vienas kļūdas arī otrajā šautuvē viņa pārsvars pār tuvākajiem konkurentiem sadila.

Līderu trešā šaušana 

Rastorgujevam nākamajā šaušanā stāvus izdevās aizvērt četrus no pieciem mērķiem un trasē viņš atgriezās 41. vietā. Johaness Tinjess Bē šāva nekļūdīgi un ieguva 47,7 sekunžu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Samuelsonu.

Līderu ceturtā šaušana 

Pēdējā šautuvē stāvus Rastorgujevs bija nekļūdīgs un sacīkstes turpināja 33. vietā. Johaness Tinjess Bē atstāja vienu neskartu mērķi, bet tuvākie konkurenti tobrīd atpalika vairāk nekā pus minūti, nespējot apdraudēt viņa uzvaru. 

Pasaules kausa kopvērtējumā Johaness Tinjess Bē bija ļoti tuvu uzvarai jau pirms starta iedzīšanā, jo viņš tobrīd par 92 punktiem apsteidza vienīgo atlikušo konkurentu savu brāli Tarjei Bē. Johanesam Tinjesam Bē atlika iedzīšanā noturēties priekšā vecākajam brālim, kurš finišēja piektais. Johaness Tinjess Bē nopelnīja arī mazo Kristāla globusu par uzvaru iedzīšanā sezonas kopvērtējumā. 

Iepriekš sestdien iedzīšanā sievietēm Baiba Bendika pakāpās 25 pozīcijas augstāk un finišēja 22. vietā

Posma un sezonas noslēgumā svētdien Kenmorā distancēs ar kopīgu startu sacentīsies gan sievietes (plkst. 19.05), gan vīrieši (plkst. 23.15), Latviju pārstāvot tikai Rastorgujevam. Sacensības tiešraidē varēs redzēt LTV7 un LSM.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti