Biatlonā Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalības aizliegumu apstiprina uz nenoteiktu laiku

Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) biedri kongresā Austrijas pilsētā Zalcburgā balsojumā atbalstīja organizācijas izpildkomitejas virzīto ierosinājumu aizliegt Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību starptautiskās sacensībās uz nenoteiktu laiku līdz turpmākam lēmumam, piektdien informēja IBU.

Aizliegumu atbalstīja 39 balsotāji, divi bija pret, bet pieci atturējās. Lēmums liedz starptautiskās biatlona aktivitātēs iesaistīties arī Krievijas un Baltkrievijas sporta amatpersonām. 

Ar milzīgu balsu pārsvaru IBU balsojumā arī atstāja spēkā Krievijas un Baltkrievijas nacionālo federāciju atstādināšanu, līdz tās pilnībā apliecinās atbalstu IBU statūtos noteiktajām vērtībām. Šajā balsojumā IBU izpildkomitejas ieteikumu atbalstīja ar 40 balsīm, viens balsotājs bija pret, četri atturējās, bet vienu balsi atzina par nederīgu.

IBU izpildkomiteja vienbalsīgu lēmumu par nekavējošu Krievijas un Baltkrievijas nacionālo federāciju dalības apturēšanu pieņēma marta beigās pēc Krievijas veiktā un Baltkrievijas atbalstītā militārā iebrukuma Ukrainā. Sankcijas pret Krievijas un Baltkrievijas biatlona federācijām pieņēma par IBU statūtos noteikto humāno saistību pārkāpšanu. 

Krievijas un Baltkrievijas sportistiem IBU lēmums arī neatstāj iespēju startēt starptautiskās sacensībās kā neatkarīgiem atlētiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti