Latvijas biatlonisti jauktajā stafetē finišē 17. vietā

Pirmais Pasaules kausa posms biatlonā ir klāt. Sestdien Zviedrijā, Estersundā Latvijas biatlonisti jauktajā stafetē izcīnīja 17. vietu.

Par uzvarētājiem tika kronēta Francijas komanda, kas finišēja stundā, deviņās minūtēs un 9,9 sekundēs. Par 15,7 sekundēm atpalika Norvēģijas komanda, bet trijnieku noslēdza Itālijas biatlonisti.

Līderi sasniedz finišu

Jauktajā stafetē Latviju pārstāvēja Renārs Birkentāls, Aleksandrs Patrijuks un māsas Sanita un Sandra Buliņas.

Pirmais trasē devās Renārs Birkentāls, kurš pirmajā ugunslīnijā sašāva mērķus bez kļūdām un trasē atgriezās, esot 11. pozīcijā. Otrajā šautuvē Renāram bija nepieciešamas divas papildpatronas, un trasē viņš atgriezās kā 14.

Birkentāls nodod stafeti Patrijukam

Patrijuks stafeti no Birkentāla pārņēma 13. pozīcijā. Pirmajā ugunslīnijā viņš izmantoja divas papildu patronas un trasē atgriezās 16. pozīcijā.  Šaušanā stāvus Aleksandrs izmantoja vienu rezerves patronu un pakāpās par vienu pozīciju.

15. pozīcijā stafeti pārņēma Sanita Buliņa. Ugunsīnijā guļus Sanita izmantoja visas trīs rezerves patronas un zaudēja vienu pozīciju. Otrā šautuve bija veiksmīgāka, kas ļāva pakāpties uz 14. pozīciju, un šajā pozīcijā viņa stafeti nodeva dvīņumāsai Sandrai.

Sandra Buliņa ugunslīnijā stāvus šāva bez kļūdām un trasē atgriezās, esot 15. pozīcijā. Pēdējā ugunslīnija bija ļoti neveiksmīga – izmantotas trīs rezerves patronas un nopelnīts arī soda aplis, un trasē viņa atgriezās 17. pozīcijā. Finišu Sandra sasniedza 17. vietā, no uzvarētājiem atpaliekot 7 minūtes un 0,4 sekundes. Šajās sacensībās finišēja 18 no 22 komandām.