Septiņas kļūdas šaušanā liedz biatlonistei Bendikai augstu vietu iedzīšanas distancē

Latvijas sieviešu biatlona līdere Baiba Bendika sestdien Oberhofā, Vācijā, pēc septiņām kļūdām šaušanā ierindojās 51. vietā Pasaules kausa posmā 10 kilometru iedzīšanas distancē.

Uzvarēja francūziete Žilī Simona, kura startēja desmitajā pozīcijā, bet ar rezultātu 31 minūte un 45,2 sekundes finišēja pirmā, neraugoties uz diviem slēpotiem soda apļiem. Līderes lomā sacīkstes sākusī viņas tautiete Žistīne Brezā-Bušē mērķa līniju šķērsoja 18,9 sekundes vēlāk un bija otrā, bet trešā finišēja norvēģiete Ingrida Lanmarka Tandrevolda 44,4 sekundes aiz uzvarētājas. Brezā-Bušē nesašāva trīs mērķus, turpretim Tandrevolda mēroja divus soda apļus.

Atbilstoši dienu iepriekš sprintā sasniegtajam rezultātam, Bendika trasē devās 45. pozīcijā divas minūtes un 14 sekundes aiz Brezā-Bušē.

Pirmajā šautuvē Bendika divreiz kļūdījās un atkrita uz 50. vietu. Otrā šaušanā guļus Baiba šāva perfekti un trasē atgriezās 43. pozīcijā. Trešajā ugunslīnijā, šaujot stāvus, Bendika gan nopelnīja vienu soda apli, kas viņu atvirzīja uz 44. vietu. Centieni ko saglābt pēdējā šaušanā bija nesekmīgi - četriem soda apļiem sekoja atkrišana uz 51. vietu.

Finišā Baibu no uzvarētājas šķīra piecas minūtes un 56,3 sekundes.

Iepriekš sestdien iedzīšanas distancē vīriešiem Andrejs Rastorgujevs sasniedza 25. vietu, bet Renārs Birkentāls ierindojās 42. pozīcijā.

Pasaules kausa sezonas ceturtais posms svētdien noslēgsies ar klasiskajām kungu un dāmu stafetēm.