«VEF Rīga» piespiež titulētos CSKA basketbolistus cīnīties teju līdz beigām

Latvijas čempioni "VEF Rīga" pirmdien mājās ar 77:92 piekāpās Eirolīgas klubam Maskavas CSKA VTB vienotās līgas spēlē, liecina rīkotāju informācija. Mājinieki "Arēnā Rīga" pret titulēto pretinieku noturējās līdz pēdējās ceturtdaļas vidum, līdz galvenā trenera Karlosa Frades vadītajiem basketbolistiem zuda cerības pret VTB līgas līderiem.

Mārtiņš Meiers "VEF Rīgai" bija rezultatīvākais ar 23 punktiem, bet 10 punktus pievienoja Fransisko Kruss. Uzvarētājiem līderis ar 16 punktiem bija Nando de Kolo.

Vēl trešās ceturtdaļas vidū CSKA pārsvars nepārsniedza piecus punktus (60:55), tomēr laukuma saimniekiem nebija īsti ko likt pretim atlētiskajiem pretiniekiem, lai pretendētu mačā panākt lūzumu. Pēdējās cerības zuda nepilnas četras minūtes pirms beigu svilpes, kad rezultāta starpības deldēšana apstājās pie 10 punktu atzīmes (71:81).

CSKA pārākums meistarībā negarantēja viesiem vieglu spēles gaitu. Artūra Strēlnieka trīspunktu metiens trīs minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām atjaunoja neizšķirtu 17:17, un pārtraukumā Krievijas klubs devās ar minimālu pārsvaru (26:25). Neveiksmīgs "VEF Rīgai" izvērtās otrā ceturkšņa sākums, ielaižot deviņus punktus pēc kārtas, un arī puslaika beigās CSKA bija priekšā ar 10 punktiem (56:46).

Laukuma saimnieki arvien nepadevās un Mareks Mejeris panāca piecu punktu deficītu, kam tūlīt sekoja CSKA atrāviens, līdz trešās ceturtdaļas beigām nodrošinot vadību ar 15 punktiem (72:57).

"VEF Rīgas" rēķinā ir trīs uzvaras 11 spēlēs, kas komandu ierindo 13.vietā 16 komandu konkurencē. Turpretim CSKA ir deviņas uzvaras 10 spēlēs.

Nākamo spēli VTB līgā "VEF Rīga" aizvadīs pēc nedēļas izbraukumā pret vēl vienu Krievijas klubu "Himki". VTB līgā 16 komandas līdz aprīlim regulārajā sezonā izspēlēs divus apļus, bet astoņas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā.