«VEF Rīga» galotnē zaudē Eirolīgā spēlējošajam Krasnodaras basketbola klubam

"VEF Rīga" pret Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ" līdz pat pēdējām minūtēm saglabāja izredzes sagādāt pārsteigumu, tomēr Latvijas čempioni VTB vienotās līgas spēles galotnē pirmdien mājās ar 84:89 zaudēja Krievijas basketbola klubam, kas šogad spēlē arī Eirolīgā, liecina rīkotāju informācija.

Fransisko Kruss mājiniekiem guva 23 punktus, bet Džošs Harelsons un Mareks Mejeris nodrošināja pa 11 punktiem. Uzvarētājiem ar 20 punktiem rezultatīvākais bija Malkolms Dileinijs.

Vēl divas minūtes pirms mača beigām rezultāts bija neizšķirts 81:81, taču izšķirošajos brīžos "VEF Rīgas" spēlētāji vairāk paļāvās uz individuālu veiksmi metienos, ko pieredzējušie sāncenši izmantoja sev par labu. Pēdējā minūtē Krievijas komanda jau droši nosargāja uzvaru.

Viesu koncentrēšanās trūkumu spēles sākumā "VEF Rīga" nekavējās izmantot un nospēlēja pārliecinoši, toties Krievijas komanda pirmajā ceturtdaļā vairs nespēja atgūties un favorītiem pārtraukumā bija astoņu punktu deficīts (15:23). Puslaika turpinājumā "Lokomotiv-Kubaņ" spēku samēru gan līdzsvaroja un pārņēma vadību, taču mājinieki cīnījās nepiekāpīgi. Otrās ceturtdaļas beigās nervozākā gaisotnē, kurā netrūka tiesnešu strīdīgu lēmumu, viena punkta vadību saglabāja viesi (43:42).

Mājinieki arī trešajā ceturtdaļā spēja tikt galā ar Krievijas komandas aizsardzību un pēc spēles nogriežņa, kurā vadībā pabija abas komandas, pēdējā pārtraukumā devās ar viena punkta pārsvaru.

"VEF Rīga" jauno gadu VTB līgā sāka ar uzvaru Tallinā pār Rolanda Freimaņa pārstāvēto "Kalev/Cramo".

VTB līgā "VEF Rīgas" rēķinā ir četras uzvaras 14 spēlēs, kas komandu ierindo 13.vietā. VTB līgā 16 komandas līdz aprīlim regulārajā sezonā izspēlēs divus apļus, bet astoņas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā.