Sporta ziņas

Pilnā intervija ar Juri Savicki par «Dinamo Rīga» nākotni

Sporta ziņas

Tornto «Maple Leafs» aizsargs Kristiāns Rubīns

Pilnā intervija ar basketbola tiesnesi Mārtiņu Kozlovski

Uz olimpisko basketbola turnīru uzaicinātais tiesnesis Kozlovskis: Tas bija lielais sapnis

Latvijas basketbola tiesnešus Tokijas olimpisko spēļu turnīrā pārstāvēs uzaicinājumu saņēmušais Mārtiņš Kozlovskis. Telefonsarunā Latvijas Radio viņš neslēpa patīkamās emocijas par sava darba novērtējumu un rēķinās, ka līdz spēļu tiesāšanai vēl būs jānokārto dažādi pārbaudījumi. 

Trešajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas Latvija būs pārstāvēta tiesnešu korpusā. Kozlovskis kopš 2005. gada tiesāja spēles Latvijas līgās, bet 2015. gadā ieguva Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) licenci. Viņš ir vadījis spēles vairākos Eiropas čempionātos sievietēm un vīriešiem, kā arī 2019. gada Pasaules kausa izcīņā, līdz nule kā saņēma olimpisko uzaicinājumu. 

Basketbola tiesnesis Mārtiņš Kozlovskis par olimpisko uzaicinājumuMāris Bergs

  "Sajūsma liela, neslēpšu, tas bija mans lielais sapnis," teica 33 gadus vecais Kozlovskis. "Zinot cik maz [tiesnešu] uzaicina uz olimpisko turnīru, būt vienam no dažiem ir brīnišķīgi. Grūti pat aprakstīt sajūtas."

  Olimpiskajās spēlēs sieviešu un vīriešu basketbola turnīrus apkalpos 30 tiesneši, no tiem deviņi būs Eiropas soģi. Kozlovskis uzsvēra, ka olimpiskais turnīrs ir augstākās sacensības, kādas vien var tiesāt. Viņaprāt, tiesnesis vienmēr vairāk vai mazāk jūt spiedienu, tādēļ olimpiskais turnīrs nebūs kas īpaši jauns, tomēr lielāku atbildību noteiks turnīra nozīmība.

  Tuvākie uzdevumi Kozlovskim ir nokārtot formalitātes iebraukšanai Japānā, vēlāk gaidāmi arī video, fiziskie un noteikumu testi. Gatavošanās būs arī par noteiktām komandām, kuru spēles viņam varētu būt jātiesā. "Darba apjoms kuru katru brīdi nāks iekšā. Pašlaik ir tikai nozīmējumi, skatīsimies, kas notiks tālāk," paskaidroja Grobiņā dzimušais Kozlovskis.

  Pirms olimpisko spēļu sākuma Kozlovskim vēl paredzēta dalība nedēļu ilgā apmācību nometnē Seulā. 

  2012. gadā Londonas olimpiskajās spēlēs un 2016. gadā Riodežaneiro basketbola tiesnešu vidū bija Oļegs Latiševs.    

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Basketbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti