«TTT Rīga» basketbolistes pret «Castors Braine» izcīna otro uzvaru Eirolīgā

Latvijas sieviešu basketbola čempionvienība "TTT Rīga" trešdien mājās ar 81:62 pārspēja Beļģijas klubu "Castors Braine" un nodrošināja otro uzvaru Eirolīgas grupas turnīrā, liecina organizatoru informācija. Pēc traumu ietekmētā neveiksmīgā sezonas sākuma rīdzinieces šoreiz spēlēja spēcīgākajā sastāvā un revanšējās pretiniecēm par zaudējumu Beļģijā.

Mājiniecēm 18 punktus guva Binta Drameha, kura arī izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, bet Marinas Meibrijas rēķinā bija 17 punkti. Beļģijas čempionēm ar 14 punktu guvumu izcēlās Egle Šikšņūte.

Uzvarētājām astoņus punktus guvusī Kitija Laksa pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzteica visu komandu par pašaizliedzīgu spēli aizsardzībā, kā arī pauda pārliecību, ka rīdzinieces tāpat turpinās nākamajās spēlēs.

Abas komandas pabija vadībā spēles sākumā, bet mājinieces spēja nostabilizēt pārsvaru un pirmo ceturtdaļu pabeigt ar +10 (22:12). Pēc pārtraukuma rīdzinieces spēja panākt arī 15 punktu vadību (30:15), tomēr Beļģijas kluba basketbolistes atguvās un trešajā ceturtdaļā pietuvojās līdz trīs punktu deficītam (44:47). Taču vēl līdz pēdējam pārtraukumam laukuma saimnieces panāca 11 punktu vadību (57:46) un atlikušajā spēles daļā turējās drošā vadībā.

Ar divām uzvarām deviņās spēlēs "TTT Rīga" grupā arvien ir tabulas lejasdaļā, tomēr saglabā izredzes Eiropas klubu sezonu nepabeigt grupu kārtas izskaņā. Pēc divu apļu izspēles astoņu komandu grupas četras labākās vienības iekļūs ceturtdaļfinālā, bet 5. un 6.vietu ieguvējas sezonu turpinās Eirokausa ceturtdaļfinālā. Eirolīgas čempiones kļūs zināmas Četru finālā aprīļa otrajā pusē.