FIBA Sieviešu Eirolīgas spēle "TTT Rīga" - "ACS Sepsi-SIC"

"Prometey" mērķi pagājušosezon nesasniegtā Eirolīga

"TTT Rīga" Eirolīgas kvalifikācijas spēlē zaudē "ACS Sepsi-SIC"

«TTT Rīga» basketbolistes kvalifikācijā zaudē arī atbildes spēlē, Eirolīgas pamatturnīrā neiekļūst

"TTT Rīga" basketbolistes trešdien Rīgā cieta zaudējumu cīņā par iekļūšanu FIBA Eirolīgas pamatturnīrā. "TTT Rīga" ar 62:63 zaudēja Rumānijas vienībai "ACS Sepsi-SIC", divu spēļu summā piekāpjoties rumānietēm ar 116:122.

(papildināts ar Vanesas Jasas teikto)
Rīdziniecēm rezultatīvākā ar 17 gūtajiem punktiem bija Vanesa Jasa, desmit punktus un piecas atlēkušās bumbas sakrāja Dekija Koena, bet deviņus punktus un sešas atlēkušās bumbas – Luīze Sila. Rumānijas vienībā 21 punktu guva Ellena Nīstrema, bet 16 punktus, sešas atlēkušās bumbas un deviņas kļūdas sakrāja Borislava Hristova.

Jasa pēc spēles sarunā ar Latvijas Televīziju kritizēja mājinieču veikumu.

"Nožēlojami, vajadzēja sākt agresīvāk, iepriekšējā spēlē jau nospēlējām vāji un bijām paviršas, lēnas un nebijām tik agresīvas. Viss, ko mums vajadzēja, bija cīnīties," teica Jasa. "Mums jau bija brīvi metieni, vienkārši ar aizsardzību zaudējām. Viņām bija daudz lejapu [metienu no groza apakšas], brīvu metienu. Pašas nerunājām, nesadalījām [pretinieces]. Domāju, tas bija mūsu krituma punkts."

Pirmos divus punktus spēlē guva Margo Klavo, taču Ellena Nīstrema ar trim soda metieniem vadībā izvirzīja viešņas. Vadības grožiem pārejot no rokas rokā, lielāko pārsvaru pirmajā ceturtdaļā panāca Rumānijas komanda, pēc Betijas Munungas divpunktu metiena izvirzoties vadībā ar 12:8. Ceturtdaļu ar pieciem gūtiem punktiem pabeidza Luīze Sila, vienu punktu pievienojot Kirai Lambertei, – 14:12.

Otro ceturtdaļu ar sešiem pēc kārtas gūtiem punktiem sāka viešņas, kuras vairs ne reizi puslaikā neļāva mājiniecēm panākt kaut neizšķirtu. Lielāko pārsvaru Rumānijas klubs panāca 17. minūtē pēc diviem no trijiem Nīstremas realizētajiem soda metieniem.

Otro puslaiku viešņas sāka ar Nīstremas realizētu tālmetienu, pirmo reizi mačā panākot sešu punktu pārsvaru – 33:27. Otro reizi spēlē rīdzinieces vadībā izvirzījās 26. minūtē, kad pēc Vanesas Jasas divpunktu metiena rezultāts kļuva 36:35, taču pēc tam vadību atkal pārņēma "ACS Sepsi-SIC", pēc Livijas Gerebenas viena precīza soda metiena 32.minūtē panākot 49:41 pārsvaru.

Tuvāk tikt par 44:49 mājiniecēm neizdevās līdz pašai spēles nogalei, kad ar 8:0 izrāvienu izdevās pietuvoties viena punkta attālumā.

"TTT Rīga" - "ACS Sepsi-SIC" spēles epizodes

Pirmajā mačā pirms nedēļas Rumānijā Latvijas komanda piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 54:59.

"ACS Sepsi-SIC" iekļuva Eirolīgas pamatturnīrā, kur A apakšgrupā spēlēs ar Stambulas "Fenerbahce" (Turcija), Skio "Famila" (Itālija), "Valencia" (Spānija), Vilērbānas ASVEL (Francija), Ļubļinas AZS UMCS (Polija), Saragosas "Casademont" (Spānija) un vēl vienu komandu, kas pārvarēs kvalifikāciju, bet "TTT Rīga" sezonu turpinās Eirokausā.

Šosezon Rīgas komandā ir atgriezusies Ieva Pulvere, Vanesa Jasa, Luīze Sila un amerikāniete Dekija Koena. Tāpat vienības sastāvā ir amerikāņu saspēles vadītāja Kira Lamberte, lietuviešu uzbrūkošā aizsardze Gabija Meškonīte, franču vieglā uzbrucēja Margo Klavo, jaunā latviešu centra spēlētāja Evelīna Otto un jaunās spēlētājas Estere Petrus, Tīna Grausa un Aleksandra Stepanova.

Pagājušajā sezonā "TTT Rīga" Eirolīgā nespēlēja, taču ieņēma pirmo vietu Baltijas Sieviešu basketbola līgā (BSBL) un Latvijas čempionātā, bet par Eirolīgas čempionēm kļuva Stambulas "Fenerbahce" basketbolistes.