«TTT Rīga» basketbolistes izcīna sezonā pirmo uzvaru Eirolīgā

Latvijas čempiones "TTT Rīga" ceturtdien mājās ar 64:59 uzveica Krievijas klubu Maskavas MBA un izcīnīja sezonā pirmo uzvaru Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas grupā, liecina rīkotāju informācija.

Olimpiskajā sporta centrā Rīgā mājiniecēm rezultatīvākā bija 19 punktus guvusī Džasmina Tomasa, bet Ieva Pulvere pievienoja 16 punktus. Maskavas MBA ar 13 punktu guvumu izcēlās Maiga Žoselina.

Mājiniecēm līdz otrās ceturtdaļas vidum izdevās iekrāt 10 punktu pārsvaru (31:21), taču Maskavas MBA atbildēja ar 10 punktu izrāvienu un rezultātu līdzsvaroja. Puslaika noslēgumā "TTT Rīga" atpūtā devās ar diviem punktiem plusā (34:32). Rīdzinieces trešajā ceturtdaļā panāca 46:40, tomēr pretinieces vēlreiz rezultātu līdzsvaroja. Spraigā pēdējā ceturksnī svarīgu trīspunktu metienu trāpīja Džasmina Tomasa, nedaudz vairāk kā minūti pirms beigu svilpes nodrošinot +4 (58:54), un viešņas izglābties nespēja.

Laukumā devās arī pieredzējusī Gunta Baško, kura pirms nedēļas iepriekšējā Eirolīgas spēlē guva kājas traumu, un komandā bažījās, ka viņai sezona varētu būt beigusies. Baško spēlēja 28 minūtes un guva piecus punktus.

Gunta Baško pēc spēles pret Maskavas MBA
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

Pēc iepriekšējās spēles komandā uzskatīja, ka Baško ir Ahileja cīpslas plīsums, tomēr trauma izrādījās mazāk nopietna. Baško pēc spēles Latvijas Radio pastāstīja, ka konstatēts tikai sastiepums, bet arī pret to jāattiecas nopietni.

Astoņu komandu A apakšgrupā "TTT Rīga" iepriekš zaudēja pirmajās divās spēlēs, piekāpjoties titula pašreizējām īpašniecēm Krievijas kluba Jekaterinburgas UGMK basketbolistēm un pērnajām finālistēm Salamankas "Avenida" no Spānijas.

Pēc divu apļu izspēles 2022. gada 1. februārī grupas četras labākās komandas kvalificēsies ceturtdaļfinālam, bet piektās un sestās vietas ieguvējas nonāks Eirokausa ceturtdaļfinālā.