Latvijas basketbolisti galotnē piekāpjas arī Gruzijai pārbaudes spēlē

Gatavojoties Eiropas čempionātam, Latvijas izlases basketbolisti sestdien Tbilisi ar 76:78 zaudēja mājiniekiem gruzīniem un cieta otro neveiksmi divās spēlēs pārbaudes turnīrā, liecina organizatoru informācija. Četru komandu turnīrā latviešus vēl gaida tikšanās ar Igaunijas valstsvienību.

Kaspars Bērziņš Latvijas izlasē guva 15 punktus, Jānis Timma nodrošināja 12 punktus un veica septiņas rezultatīvas piespēles, bet Dairis Bertāns iekrāja 11 punktus. Uzvarētājiem ar 16 punktiem katrs izcēlās Zaza Pačulija un Beka Buržanadze.

Pirmā puslaika lielāko daļu izpaudās laukuma saimnieku pārākums, taču 16 punktu deficītu Latvijas izlase pamazām sadeldēja un divas sekundes pirms mača beigām bija zaudētājos vairs tikai ar diviem punktiem (76:78), tomēr no zaudējuma neizglābās.

Gruzīni pirmajā ceturtdaļā lielākoties bija nelielā vadībā, taču pēc pārtraukuma spēli atsāka ar 14:3 atrāvienu. Paļaujoties uz daudziem precīziem tālmetieniem, laukuma saimnieku pārsvars sasniedza 16 punktus (38:22), tomēr Latvijas izlase ar tiem pašiem ieročiem deficītu samazināja un puslaika pārtraukumā devās ar 10 punktu iztrūkumu (38:48).

Abu komandu treneriem plaši variējot sastāvu, labāk savas iespējas trešajā ceturtdaļā izmantoja Latvijas izlase, kas pēc Timmas trīspunktu metiena ļāva samazināt deficītu līdz sešiem punktiem (56:62). Atlikušajās divarpus minūtēs līdz pārtraukumam gruzīnu paļaušanās uz trīspunktu metieniem viņiem panākumus nedeva un pēdējo ceturksni mājinieki sāka ar deviņu punktu pārsvaru (70:61).

Četras minūtes pēdējās ceturtdaļas sākumā izdevās mājiniekus atstāt tukšā, taču rezultativitāte kritās arī Latvijas izlasei, kas gan neliedza pamazām vēl vairāk samazināt deficītu. Sešas sekundes pirms spēles beigām mājinieki bija priekšā ar trīs punktiem (78:75) un Rolands Freimanis vēl trāpīja vienu soda metienu un otru meta garām, taču tikt pie atlēkušās bumbas neizdevās.

Latvijas izlase uz Tbilisi devās 13 basketbolistu sastāvā, bet viens spēlētājs katrā mačā paliks nepieteikts. Spēlēs pret Itāliju un Gruziju malā palika Mārtiņš Laksa. Vēl divi kandidāti Žanis Peiners un Andrejs Šeļakovs turpina gatavoties Rīgā un komandas darbā atkal iekļausies jaunnedēļ.

Pārbaudes turnīra pirmajā spēlē latvieši zaudēja Itālijas izlasei (63:82), bet svētdien vēl spēlēs pret Igauniju. Spēle sāksies plkst. 17 un tiešraidē to varēs redzēt LTV7.

Pirmajās divās pārbaudes spēlēs Latvijas izlase Rīgā uzveica Poliju (84:82) un Slovēniju (73:66).

Pēc atgriešanās no Gruzijas nākamās pārbaudes spēles izlasei paredzētas no 21. līdz 23.augustam Hamburgā, kur latvieši trešo reizi startēs Vācijas Basketbola federācijas Superkausa izcīņā kopā ar mājiniekiem vāciešiem, Turcijas un Polijas basketbolistiem. Gatavošanās ciklu Bagatska vadītā komanda noslēgs ar pārbaudes spēli 29.augustā "Arēnā Rīga" pret Maķedoniju.

Pirmo spēli Eiropas čempionātā Latvijas valstsvienība "Arēnā Rīga" aizvadīs 5.septembrī pret Beļģiju, bet grupas kārtas turpinājumā tiksies ar Lietuvu (6.septembrī), Čehiju (7.septembrī), Ukrainu (9.septembrī) un Igauniju (10.septembrī). Grupas četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēlēs, kas risināsies Lillē, Francijā.