Latvijas handbola virslīga

Minirallijs "Latvija 2020"

Latvijas-Igaunijas basketbola līga. BK "Ogre" – BK "Liepāja"

BK «Ogre» pārspēj «Liepājas» basketbolistus, uzvaras arī BK «Ventspils» un «VEF Rīgai»

Latvijas - Igaunijas Basketbola līgā (LIBL) sestdien "Ogre" savā laukumā pieveica "Liepāju" ar 94:77 un apdzina savus pretiniekus turnīra tabulā.

Pirmajā ceturtdaļā vadībā pabija abas komandas, viesiem pēc diviem Geka precīziem divpunktu metieniem panākot arī 15:11 un 17:13 savā labā, tomēr ogrēnieši atbildēja ar septiņu punktu izrāvienu un pārliecinoši novadīja maču līdz uzvarai.

Uzvarētāju labā 19 punktus guva Uģis Pinete, 18 punktus, pievienojot arī deviņas atlēkušās bumbas, - Kaspars Bērziņš, 14 punkti Andrē Volkera kontā, bet Kristaps Dārgais bez astoņiem punktiem sakrāja arī desmit atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles.

Liepājas kluba rindās visi pieci pamatsastāva spēlētāji sakrāja ar diviem cipariem rakstāmu punktu summu. Renāram Birkānam tika 15, Iļjam Gromovam - 14 punkti un septiņas atlēkušās bumbas, Guntim Sīpoliņam "double-double" - 13 punkti un desmit atlēkušās bumbas -, Robertam Krastiņam 12, bet Dāvim Gekam - 10 gūtie punkti.

"Ogre" ar trim uzvarām un diviem zaudējumiem ir sestā, "Liepājai" ieņemot astoto vietu 13 komandu konkurencē ar divām uzvarām piecās spēlēs.

"Ventspils" savā laukumā apspēlēja "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" vienību ar 113:90. "Ventspils" panākumā savā laukumā 40 punktus sameta Kemerons Randls.

Tikai sākumā viesi izvirzījās vadībā, panākot 5:0, bet pārējā spēles daļā mājinieki kontrolēja notikumu gaitu laukumā, izcilu precizitāti demonstrējot Randlsam. Randlss nedaudz vairāk nekā 27 minūtēs laukumā guva 40 punktus, realizējot septiņus no astoņiem trīspunktu metieniem un visus trīs soda metienus, kā arī sakrājot efektivitātes koeficientu 42. 22 punktus pievienoja Artūrs Ausējs, 20 punktus un piecas atlēkušās bumbas - Māris Gulbis.

Viesiem 23 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles Mārim Ziediņam, 20 punkti un piecas rezultatīvas piespēles Edmundam Elksnim, 19 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Ervīnam Jonātam un 15 punkti - Valteram Vēverim.

Ventspilnieki ar četrām uzvarām piecās spēlēs nostiprinājās ceturtajā vietā līgā, kamēr valmierieši ar vienu panākumu piecos mačos ieņem 11.vietu 13 komandu vidū.

Vēl vienā spēlē "VEF Rīga" mājinieku statusā sagrāva "Latvijas Universitāti" ar 95:54.

Mājiniekiem Kails Almens sakrāja 15 punktus un septiņas rezultatīvas piespēles. 13 punkti Verneram Koham, pa 11 - Kristeram Zorikam un Aigaram Šķēlem, desmit - Arnoldam Helmanim, bet punktus guva 11 no 12 pieteiktajiem basketbolistiem. Viesiem 12 punkti Paulam Migliniekam, desmit - Anrijam Miškam.

"VEF Rīga" ar piecām uzvarām tikpat spēlēs saglabāja līderpozīcijas, kamēr studenti ar pieciem zaudējumiem piecās spēlēs noslēdz turnīra tabulu.

Citā mačā Raplas "Avis Utilitas" savās mājās pieveica Tallinas "Kalev"/TLU ar 92:76.

Pār spēles rezultatīvāko dalībnieku mājinieku rindās kļuva Roberts Freimanis, kurš 37 minūtēs un 15 sekundēs laukumā guva 26 punktus, realizējot astoņus no 12 divpunktu un divus no sešiem trīspunktu, kā arī visus četrus soda metienus. Viņa kontā arī septiņas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, trīs kļūdas, bloķēts metiens, četras personiskās piezīmes un astoņas izprovocētas piezīmes pretiniekam, kā arī efektivitātes koeficients 29.

Raplas komanda ar diviem panākumiem četrās spēlēs pakāpusies uz septīto vietu, kamēr Tallinas vienība ar vienu uzvaru tikpat mačos ieņem desmito vietu.

Līdz 5.decembrim paredzētas 30 spēles Latvijas komandu starpā. Tikmēr savu miniturnīru izspēlēs arī septiņas Igaunijas komandas.

LIBL trešās sezonas pamatturnīrā 13 komandām plānots aizvadīt divu apļu turnīru, pēc kura notiks izslēgšanas spēles - ceturtdaļfināla sērijas un "Final Four" turnīrs.