Sporta studija

Saruna ar Miku Indraši

Sporta studija

Studijā Jēkabpils «Lūši». Māris Trušelis un Ēriks Voroņins

Ciemos pie Dāvja Bertāna

Bertāns: Sanantonio viss ir līmeni augstāk nekā Eiropā

Latvijas Televīzijas “Sporta studijas” žurnālists Reinis Ošenieks, apmeklējot ASV, apciemoja arī latviešu basketbolistu Dāvi Bertānu, kurš jau otro sezonu spēlē Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubā Sanantonio “Spurs”. Savā brīvdienā Dāvis bija gatavs izrādīt treniņu centru. Tiesa gan, ne visās vietās ļauts ielūkoties kamerai.

Pats Dāvis smej, ka šajā treniņu centrā pavadītā laika ziņā viņš starp visiem spēlētājiem varētu būt rekordists. Kā nekā vēl pirms viņa NBA karjeras šeit pēc abām traumām iziets rehabilitācijas process. Abas reizes tieši šeit viņam veikta krustenisko saišu operācija. 

Treniņu zāle pieejama 24 stundas diennaktī. Dāvis profesionāli spēlējis Slovēnijā, Serbijā un Spānijā. Rūjienietis atzīst, ka Sanantonio piedāvāto infrastruktūru ar Eiropu salīdzināt nevar.

“Diena pret nakti tehnoloģiju ziņā un fizioterapijas ziņā,”

atklāja basketbolists. Sanantonio ir daudz vairāk speciālistu, aparatūras, arī svaru zāle labāka un lielāka. “Viss ir tomēr līmeni augstāk,” uzsver Bertāns.

Viens no basketbolistiem, ar ko Dāvim visvairāk šo gadu laikā nācies komunicēt, ir spēlējošā leģenda – argentīnietis Manu Džinobli. Abi iepazinušies pēc pirmās Dāvja traumas.

“Sākotnēji nezināju, ko no viņa varēs sagaidīt. Zināju, ka viņš ir labs ceturtās pozīcijas spēlētājs ar labu metienu. Bet nevarēja zināt, kā viņa ķermenis jutīsies pēc abām operācijām. Bet tad pagājušajā vasarā redzēju viņu pirmssezonas nometnē – varēja manīt, ka viņa atlētisms un ātrums nekur nav pazudis, metiens joprojām labs.

Tas bija tikai laika jautājums, lai viņš tiktu iekļauts komandas rotācijā.

Viņam piemīt lieliskas un unikālas metiena dotības, ļoti ātri spēj izmest, īpaši no tālās distances, met augstā lēcienā, viņu ir grūti nosegt. Viņš jau zina, ka šobrīd galvenā lieta, kam jāpievērš uzmanība – lēmuma pieņemšana laukumā. Viņa spēle turpina uzlaboties,” “Sporta studijai” par Dāvi atklāja argentīniešu basketbolists.

Sanantonio “Spurs” – komanda, kura spējusi sasniegt izslēgšanas spēles 20 gadus pēc kārtas. Statistika, par kuru varētu sapņot jebkurš klubs. Taču šosezon bija bažas, vai Grega Popoviča trenētajam klubam to izdosies izdarīt.

Regulārās sezonas pēdējā mājas spēlē “Spurs” uzņēma “Kings” no Sakramento. Trīs ceturtdaļas mājinieki bija iedzinējos, taču noslēdzošajās 12 minūtēs “Spurs” iemeta 38 punktus un uzvarēja, izcīnot vietu “play off”. Šoreiz Dāvim septiņās minūtēs divi punkti. Šajā sezonā spēles laiks bijis dažāds – laukumā bijis vairāk, kad savainojumos iedzīvojās komandas biedri, taču pēdējā laikā Dāvis spēlējis mazāk. Pats arī atzīst, ka uz soliņa bieži vien ir grūtāk, nekā esot laukumā.

“Ir grūti, kad nav regulārs spēles laiks. Viņš ļoti labi izmantoja savas minūtes, kad Rūdijs savainojās. Popovičs viņam uzticas. Vienkārši mums komandā ir daudz labu spēlētāju. Viņa pozīcijā labas sezonas aizvada Rūdijs Gejs un Kails Andersons. Dāvis jau ir pierādījis, ka ļoti labi iederas šajā komandā. Viņš ir smagi strādājis, un viņam priekšā gaiša nākotne,” uzskata Džinobli.

Un tieši par nākotni runājot – jāatceras, ka pēc šīs sezonas Dāvim beidzas pirmgadnieku līgums. Dāvis vienmēr uzsvēris, ka pieckārtējā čempione "Spurs" ir viņam tīkamākā organizācija, šeit viņš labprāt karjeru turpinātu.

“Šobrīd neviens nemaz nedrīkst par tādām lietām runāt,” pauda Bertāns. Taču uzsvēra, ka līgā viņš noteikti paliks, bet labprāt paliktu Sanantonio, kur jau ir māju sajūta un viņš jūtas piederīgs šai sistēmai.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti