Basketboliste Šteinberga: Treneris man uzticas un pārliecība aug

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienībai "velna ducis” izrādījās laimīgs skaitlis un Eiropas čempionāta finālturnīrā izdevās izcīnīt pirmo uzvaru 67:58 pār Lielbritāniju, saglabājot izredzes iekļūt nākamajā kārtā, kur spēlēs trīs spēcīgākās C grupas komandas. Otro cīņu pēc kārtas Latvijas izlasē rezultatīvākā bija Anete Šteinberga, kura intervijā Latvijas Radio apliecināja, ka spēlēt arvien labāk palīdz galvenā trenera Ainara Zvirgzdiņa uzticēšanās.

Šteinberga pastāstīja, ka cenšas palīdzēt ne tikai uzbrukumā punktu gūšanā, bet arī emocionāli koncentrēties aizsardzībā. "Treneris dod zaļo gaismu un saka, lai spēlēju agresīvi," sacīja basketboliste. Viņa atzina, ka spēlē pret Lielbritāniju pēc pirmā puslaika treneris pateicis arī kādu skarbāku vārdu par komandas darbību uzbrukumā, un tas palīdzēja, jo trešā ceturtdaļa sākās rezultatīvi.

Komandas uzvarā Šteinberga šoreiz ieguldīja 25 punktus. Nākamā spēle, kas Latvijai būs pēdējā grupas kārtā, komandu gaidīs svētdien plkst. 20 pret Krieviju.

Zvirgzdiņš pēc komandas pirmā panākuma atzina, ka gūta ļoti svarīga uzvara, jo meitenes saglabā cerības kvalificēties otrajam posmam un panākts labs psiholoģiskais dopings pēc diviem zaudējumiem.

Sportā bieži gadās melnās dienas, taču svarīgi ir spēt izdarīt secinājumus un rast papildus spēkus tad, kad komandai tas visvairāk nepieciešams. Komandas kapteinei Guntai  Baško-Melnbārdei tas izdevās, spēlējot ar sāpošu celi. Viņa guva 18 punktus  un norādīja, ka treneris puslaikā atradis īstos vārdus, kas par 100 procentiem mainījis mača gaitu. Savukārt Anete Jēkabsone-Žogota atvērās tikai otrajā puslaikā un viņas gūtie 12 punkti izšķirošo izrāvienu sāka  trešajā ceturtdaļā .

Latvietēm izdevās uzvarēt 2012. gada olimpisko spēļu dalībnieci Lielbritāniju, kuras sastāvā ir četras ASV studentu asociācijas pārstāves, gan Lielbritānijas līgas spēlētājas un piecas leģionāres no Spānijas, Turcijas, Čehijas un Ungārijas klubiem. Naturalizētās spēlētājas vietu ieņem 33 gadus vecā uzbrucēja Stefānija Gandija.

Latvija saglabā teorētiskas iespējas turpināt cīņu Eiropas čempionātā arī pēc pirmās grupu kārtas. Vai nu jāuzvar Krievija, cerot, ka krievietēm un horvātietēm nebūs vairāk par diviem panākumiem. Vai neveiksmes gadījumā jāsagaida Serbijas uzvaras pret Horvātiju un Lielbritāniju, kā arī britu panākums pret Horvātiju.

Apakšgrupas pēdējā spēlē pret Krieviju tikai ātra spēle pret augumā pārākajām sāncensēm un precizitāte trejačos dos kaut mazāko cerību uz panākumu, apliecināja komandas kapteine. Noskaņojums ir uzlabojies, un palīdzēs vieglāk sagatavoties spēlei ar Krievijas izlasi, kuru  prasmīgi diriģē naturalizētā amerikāniete. Zvirgzdiņam ir pārliecība, ka izlase var nospēlēt veiksmīgi.