Basketbola apskatnieki: Porziņģis var pretendēt uz progresējošākā NBA spēlētāja balvu

Latvijas basketbola superzvaigzne Kristaps Porziņģis aizvada līdz šim spilgtāko sezonu karjerā. Sezonas sākums padevās īpaši iespaidīgs, Porziņģim atrodoties starp līgas rezultatīvākajiem basketbolistiem. Lai arī sezonas turpinājumā viņam traucējušas traumas, varenais starts Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) apskatniekiem licis aizdomāties, vai Porziņģis jau šogad var pretendēt uz sezonas vērtīgākā spēlētāja godu.

Ar "MVP" saukļiem Ņujorkas “Madison Square Garden” arēnā sanākušie līdzjutēji sveic Porziņģi, kurš aizvada individuāli lielisku sezonu, krietni uzlabojot savus statistikas rādītājus visās svarīgākajās kategorijās. MVP jeb sezonas vērtīgākais spēlētājs ir augstākā individuālā atzinība, ko iespējams saņemt NBA.

NBA apskatnieki: Porziņģis varētu pretendēt uz progresējošākā NBA spēlētāja balvuMāris Bergs

  Porziņģim īpaši spilgts padevās sezonas starts, kad basketbolists laboja vairākus Ņujorkas "Knicks" rekordus un bija rezultatīvākais spēlētājs visā līgā. Fantastiskais sezonas sākums arī NBA apskatniekiem lika uzdot jautājumu, vai jaunais latvietis jau šogad var pretendēt uz sezonas vērtīgākā spēlētāja titulu. Basketbola komentētājs Artūrs Šēnhofs gan uzskata, ka līdz tik augstai individuālajai balvai Kristapam tomēr vēl nedaudz jāpagaida. Taču viņš pauda, - ja ne šogad, tad kādā no nākamajiem gadiem Kristaps būtu šīs balvas cienīgs.

  Pirms sezonas Porziņģis kādā intervijā teica, ka savā īpašumā vēlas iegūt sezonas labākā aizsardzības spēlētāja balvu un kļūt par progresējošāko spēlētāju. Šogad latviešu basketbolists gūst par vidēji sešiem punktiem spēlē vairāk nekā pirms gada, turklāt viņš to paveic, laukumā atrodoties īsāku laiku nekā iepriekš. Ar vidēji 24,3 punktiem spēlē Porziņģis ir trīspadsmitais rezultatīvākais spēlētājs līgā. Porziņģis neaizmirst arī par saviem pienākumiem aizsardzībā - viņš ir ceturtais labākais metienu bloķētājs NBA.

  Izvērtējot sezonas pirmo pusi, NBA apskatnieks Edgars Buļs sacīja, ka Porziņģim šogad ir pa spēkam iegūt vismaz vienu balvu. Viņaprāt, Kristaps varētu būt viens no favorītiem uz progresējošākā spēlētāja balvu.

  Pāris dienas pirms Ziemassvētkiem sākās balsošana par Zvaigžņu spēles dalībnieku sastāvu. Par Porziņģa dalību šajā spēlē visi ir vienisprātis – ja basketbolistu nevajās traumas, viņš tajā spēlēs.

  Sezonas turpinājums Porziņģim un viņa pārstāvētajai “Knicks” nesolās būt viegls – janvārī sāksies izbraukuma spēļu maratons. Šogad Ņujorkas komanda izbraukumā spēlējusi briesmīgi – divas uzvaras un desmit zaudējumi. Tuvākais pusotrs mēnesis lielā mērā noteiks, vai “Knicks” un Porziņģis tiks izslēgšanas spēlēs, vai sezona atkal beigsies priekšlaicīgi.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Basketbols
  Sports
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti