Aizsaules gaitās devusies Latvijas basketbola leģenda Dzidra Karamiševa

Pagājušā gadsimta vidus izcilā Latvijas basketboliste Dzidra Uztupe-Karamiševa nomira 85. dzīves gadā, sestdien vēstīja Latvijas Radio. Bijusī Rīgas TTT kapteine karjerā kļuva par vairākkārtēju Eiropas un pasaules čempionātu medaļnieci PSRS izlases sastāvā.

Uztupe-Karamiševa bija Latvijas labākā basketboliste piecdesmitajos gados, apliecinot sevi kā teicama saspēles vadītāja, un pirms pievienošanās TTT viņa bija arī Rīgas "Daugavas" kapteine. Spēlējot Rīgas TTT, Uztupe-Karamiševa kļuva par trīskārtēju Eiropas čempionvienību kausa ieguvēju un četrkārtēju PSRS čempioni.

PSRS izlasē Uztupe-Karamiševa izcīnīja 1957.gada pasaules čempionāta sudrabu un četru Eiropas čempionātu zelta medaļas no 1952. līdz 1962.gadam. Uztupe-Karamiševa bija arī Latvijas izlases dalībniece vieglatlētikā un volejbolā no 1964. līdz 1978.gadam. Volejbolā Uztupe-Karamiševa kļuva par divkārtēju Latvijas čempioni, savukārt basketbolā viņas rēķinā bija pieci Latvijas čempiones tituli. 

Pēc basketbolistes karjeras beigām Uztupe-Karamiševa no 1965. līdz 1979. gadam bija Rīgas TTT galvenā trenera Raimonda Karnīša asistente.

Saistītie raksti
Basketbols
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti