«TTT Rīga» basketbolistes zaudē pirmajā kvalifikācijas spēlē, cerības uz Eirolīgu saglabā

Latvijas čempionvienība "TTT Rīga" trešdien izbraukumā cieta zaudējumu pirmajā FIBA Eirolīgas kvalifikācijas spēlē. "TTT Rīga" viesos ar 54:59 zaudēja Rumānijas vienībai "ACS Sepsi-SIC".

Rīdzinieču rindās 15 punktus un 12 atlēkušās bumbas sakrāja Dekija Koena, 12 punktus guva Kira Lamberte, bet astoņi un septiņi punkti attiecīgi Vanesas Jasas un Margo Galjū-Loko rēķinā, abām sakrājot arī pa sešām atlēkušajām bumbām.

Mājiniecēm ar 20 punktiem izcēlās Borislava Hristova, 13 punktus, pa piecām atlēkušajām bumbām un kļūdām sakrāja Morgana Grīna, bet Betija Mununga septiņiem punktiem pievienoja 15 atlēkušās bumbas, piecas no tām izcīnot pie rīdzinieču groza.

"ACS Sepsi-SIC" - "TTT Rīga" spēles epizodes

Lai arī pirmos divus punktus 69 sekundes pēc mača sākuma guva "TTT Rīga", izceļoties Gabijai Meškonītei, nākamos septiņus punktus guva mājinieces, panākot 7:2 savā labā. Tomēr sestajā minūtē ar Dekijas Koenas divpunktnieku un diviem precīziem Kiras Lambertes soda metieniem rīdzinieces atguva vadību – 10:9. Ar piecu punktu izrāvienu mājinieces panāca 14:10, bet 14.minūtē pēc Morganas Grīnas un Borislavas Hristovas trīspunktu gājieniem rumānietes panāca lielāko pārsvaru 24:14.

Ar kolektīvām pūlēm izdevās atspēlēties, un 43 sekundes pirms puslaika beigām pēc Lambertes trīspunktu metiena "TTT Rīga" trešoreiz izvirzījās vadībā – 33:32, tomēr puslaikā ar viena punkta pārsvaru uzvarēja rumānietes. Rezultatīvākā spēles dalībniece pēc pirmā puslaika ar desmit gūtajiem punktiem un izcīnītām septiņām atlēkušajām bumbām bija Koena.

Mājinieces otrā puslaika sākumā ar Betijas Munungas divpunktu metienu panāca 36:33 un ar Hristovas diviem gūtiem punktiem – 38:36, taču ceturtdaļas turpinājumā labāk veicās rīdziniecēm, kuras pēc viena precīza soda metiena divos mēģinājumos Vanesas Jasas izpildījumā panāca 47:39 pārsvaru.

Rumānijas klubs ne vien trešajā ceturtdaļā samazināja atpalicību līdz 44:47, bet pēc Grīnas divpunktu metiena 32.minūtē pabeidza 10:0 izrāvienu – 49:47, saglabājot vadību līdz spēles beigu signālam.

Atbildes spēle pēc nedēļas notiks Rīgā.

Uzvarētāja divu spēļu summā iekļūs Eirolīgas pamatturnīrā, kur A grupā spēlēs kopā ar Stambulas "Fenerbahce" (Turcija), Skio "Famila" (Itālija), "Valencia" (Spānija), Vilērbānas ASVEL (Francija), Ļubļinas AZS UMCS (Polija), Saragosas "Casademont" (Spānija) un vēl vienu komandu, kura pārvarēs kvalifikāciju.

Šosezon Rīgas komandā ir atgriezusies Ieva Pulvere, Vanesa Jasa, Luīze Sila un amerikāniete Dekija Koena. Vienības sastāvā ir arī amerikāņu saspēles vadītāja Kira Lamberte, lietuviešu uzbrūkošā aizsardze Gabija Meškonīte, franču vieglā uzbrucēja Margo Klavo un jaunā latviešu centra spēlētāja Evelīna Otto, kā arī jaunās spēlētājas Estere Petrus, Tīna Grausa un Aleksandra Stepanova.

Pagājušajā sezonā "TTT Rīga" ieņēma pirmo vietu Baltijas Sieviešu basketbola līgā (BSBL) un Latvijas čempionātā, bet nespēlēja Eirolīgā, kur par čempionēm kļuva Stambulas "Fenerbahce" basketbolistes.