Smagos nodarījumos vainotais treneris Steļmahs: Par mani izskanējusī informācija ir meli

Basketbola treneris Andris Steļmahs pēc apsūdzībām smagos nodarījumos un nepieņemamā rīcībā trešdien saziņā ar Latvijas Radio apgalvoja, ka pret viņu ir vērsta apmelošanas kampaņa. Līdz apstākļu noskaidrošanai Steļmahs ir atstādināts no pienākumu veikšanas Jūrmalas sporta skolā un basketbola klubā "TTT Rīga".

Sporta medijs MVP iepriekš vēstīja par Steļmaha kliedzošiem pārkāpumiem profesionālā darbībā. Kā pauduši iesaistītie, viņš netiklībā pavedis vienu no savām nepilngadīgajām audzēknēm, darba laikā lietojis alkoholu, kā arī pārkāpis trenera uzvedības normas. Uz publikāciju otrdien reaģēja Latvijas Basketbola savienība (LBS), izmeklēšanas laikā liedzot Steļmaham strādāt ar jebkāda vecuma audzēkņiem. 

Apsūdzības trenerim Steļmaham izraisa vētru basketbola sabiedrībā
00:00 / 07:00
Lejuplādēt

Jāuzsver, ka runa ir par 10 gadu seniem notikumiem. Tolaik Steļmahs bija 28 gadus vecs, bet notikumos iesaistītajai meitenei bija 14 gadi. Treneris viņai atzinās mīlestībā, abiem bija intīmas attiecības, kas vēlāk rezultējās ar kāzām pēc meitenes pilngadības. Nepilngadīgas audzēknes pavešana netiklībā joprojām nav pierādīta. Steļmaha iespējamo pārkāpumu skaitā ir arī emocionāla vardarbība un alkohola lietošana darba procesā ar bērniem. 

Steļmahs uz Latvijas Radio telefona zvaniem neatbildēja, bet īsziņā rakstiski pauda, ka sniegs komentāru visdrīzākajā laikā, apgalvojot, ka tiek publiski apmelots. Steļmahs noliedza pilnīgi visas apsūdzības, kas līdz šim ir izskanējušas.

"Īsumā – par mani publiskajā telpā izskanējusī informācija ir meli. Oficiālu komentāru sniegšu vēlāk," rakstīja Steļmahs.

LBS pirmdien uzrakstīja iesniegumu par šiem notikumiem Valsts policijā, jo savienībā iepriekš par tiem neesot zinājuši. Steļmaham arī noteica aizliegumu strādāt jebkādās LBS rīkotajās sacensībās, bet tas gan neliedza viņam turpināt darbu Jūrmalas sporta skolā, kur treneris strādā jau vairāk nekā 10 gadu, tajā skaitā laikā, kad risinājās iepriekš minētie notikumi.

Jūrmalas sporta skolā otrdien vecāku sapulcē nolemts, ka uz izmeklēšanas laiku Steļmahs ir jāatstādina no darba pienākumiem.

"Šodien viņš [Steļmahs] ir atstādināts, kamēr mēs noskaidrojam un pārbaudām visu, kas notiek," pastāstīja Jūrmalas sporta skolas direktors Sandis Bērziņš. "No vecākiem, kuri ilgstoši ir kopā ar Andri [Steļmahu] strādājuši, nav nekādas sūdzības, ne kāds ir redzējis kādus no šiem faktiem, par ko ir runa šajā rakstā. Man personīgi tas ir šoks. Arī es neesmu redzējis treneri treniņos ne alkohola reibumā, ne vēl kādās šādās epizodēs. Nav mums arī skolā bijusi neviena sūdzība."

Šobrīd Steļmahs nestrādā ne Jūrmalas sporta skolā, ne arī trenē profesionālo komandu "TTT Rīga", kur viņš bija Mārtiņa Gulbja palīgs ilgus gadus. Pēc trenera Gulbja teiktā, Steļmahs ir labs taktiķis un vienmēr priekšzīmīgs piemērs.

"TTT Rīga" ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs sarunā ar Latvijas Radio atzina, ka

Latvijas sieviešu basketbola līgas pirmajā finālspēlē Gulbis trešdien komandu vadīs vienatnē un sagaidāms, ka Steļmahs tuvākajā laikā komandā neatgriezīsies.

"Notikumi, kas ir vairākus gadus atpakaļ norisinājušies, tie nekādā sakarā nav bijuši saistīti ar TTT, vismaz šinī laikā, cik es te strādāju, Andris strādāja," sacīja Štālbergs. "Mēs turpināsim sekot notikumiem un skatīsimies, kā situācija attīstīsies."

Štālbergs slavēja Steļmahu par pozitīvāko darba ētika un attieksmi pret darbu, bet nekādas negācijas nav bijušas. 

Savukārt Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss sarunā ar Latvijas Radio pauda, ka pieauguši cilvēki bieži vien atļaujas par daudz un visi jautājumi par Steļmahu jāpārsūta Valsts policijai izskatīšanai.

"Ja Andra Steļmaha gadījumā tiks pierādīts, ka viņš ir vainīgs... Desmit gadus tas viss tika uzskatīts par normu," teica Cipruss. "Mums ir jāvelk šodien tā robeža, mums, sabiedrībai, ir jāmainās, jārīkojas drastiski. Diemžēl mēs esam nonākuši tajā slieksnī, kad ar parastu ētiku, runāšanu ir par maz. Ja kāds bļauj uz bērniem, tas ir mazais huligānisms."

Latvijas Radio arī sazinājās ar vienu no Steļmaha bijušajām audzēknēm, kura visus aprakstītos notikumus redzēja savām acīm. Viņa bija viena no treniņu grupas dalībniecēm un ir gatava sniegt Latvijas Radio savu ieskatu, ko viņa redzējusi savām acīm. 

Andra Steļmaha atklātā vēstule

Dokumenti

Andris_Stelmahs.pdf

Lejuplādēt

158.02 KB

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti