Latvijas basketbolistes zaudē Melnkalnei, netiek izslēgšanas spēlēs Eiropas čempionātā

Latvijas sieviešu basketbola izlase svētdien Telavivā Eiropas čempionāta finālturnīrā zaudēja Melnkalnei un vēlāk šķīrās no izredzēm iekļūt izslēgšanas spēlēs, jo nelabvēlīgi noslēdzās Grieķijas un Spānijas valstsvienību duelis.

(papildināts ar Spānijas uzvaru pār Grieķiju)
Latvija zaudēja Melnkalnei ar 58:61 un grupas turnīrā palika pēdējā vietā četru komandu konkurencē.

Latvijas izlasē 23 punktus un astoņas atlēkušās bumbas sakrāja Anete Šteinberga, 15 punktus guva Kitija Laksa, bet no pārējām basketbolistēm neviena neguva vairāk par pieciem punktiem. Pretiniecēm izcilu spēli aizvadīja Nataša Maka, gūstot 20 punktus un izcīnot 20 atlēkušās bumbas. 11 punktus guva Jeļena Vučetiča, bet desmit - Božica Mujoviča.

Latvijas un Melnkalnes spēles epizodes

Melnkalnietes labāk cīnījās par atlēkušajām bumbām (43:29), bet vairāk kļūdījās (18:11).

Latvija izslēgšanas spēlēs būtu iekļuvusi, ja Grieķija pārspētu Spāniju.

Tomēr pēdējā spēle grupā beidzās Latvijai nelabvēlīgi - spānietes ar 76:60 uzveica Grieķiju un ieguva pirmo vietu grupā, nodrošinot ceļazīmi uzreiz uz ceturtdaļfinālu.

Otrajā vietā grupā ierindojās Melnkalnes izlase, kas tāpat kā spānietes izcīnīja divus panākumus trijās cīņās. Pa vienam panākumam ir Latvijai un Grieķijai, bet savstarpējā spēlē gūtā uzvara trešajā pozīcijā ierindoja dienvidnieces. Melnkalnes un Grieķijas basketbolistes izslēgšanas turnīru sāks astotdaļfinālā.

Pirmās grozu guva melnkalnietes, pēc spēlētām pusotrām minūtēm Milicai Jovanovičai panākot 2:0. Nākamajā uzbrukumā tālmetienu trāpīja Kitija Laksa (3:2). Pēc 5:6 divus tālmetienus trāpīja Ieva Pulvere un Kate Vilka, panākot 11:6, bet pēc precīza Aleksas Gulbes divpunktu metiena sasniedza lielāko pārsvaru pirmajās desmit minūtēs - 16:7. Ceturtdaļas beigās melnkalnietes par pieciem punktiem samazināja atpalicību rezultātā.

Pēc otrajā ceturtdaļā Sofijas Živaljevičas gūtiem diviem punktiem Melnkalne pietuvojās līdz 14:16. Līdzīgā cīņā puslaiku ar 30:24 pēc Laksas un Anetes Šteinbergas tālmetieniem savā labā noslēdza Latvija.

Pēc Laksas divpunktu metiena otrā puslaika sākumā tika panākta vadība ar 32:24. Tomēr pēc tam, līderes lomu uzbrukumā uzņemoties Natašai Makai, kura ceturtdaļā guva astoņus punktus, bet divus tālmetienus iemetot Jeļenai Vučetičai, Melnkalne izvirzījās vadībā ar 45:38. Šteinbergai iemetot divus soda metienus, pēdējā ceturtdaļa tika sagaidīta ar rezultātu 40:45.

Pēdējā ceturtdaļā pēc Paulas Strautmanes tālmetiena izdevās pietuvoties līdz 45:47, taču tūlīt Božica Mujoviča iemeta trīspunktu metienu un melnkalnietes cīņas turpinājumā saglabāja vismaz piecu punktu pārsvaru līdz brīdim, kad minūti un 36 sekundes līdz mača beigām tālmetienu iemeta Laksa, panākot 56:59.

Pēdējā Melnkalnes uzbrukumā Latvija nepārkāpa noteikumus, Laksa nebija tālu no bumbas pārķeršanas, taču, kaut arī Melnkalnes uzbrukums palika bez gūtiem punktiem, atbildes uzbrukumam latvietēm palika vien 2,1 sekunde. Tāls Šteinbergas tālmetiens mērķi nesasniedza.

Cīņa par Eiropas čempionāta medaļām notiks līdz 25.jūnijam.

Eiropas čempionāta finālturnīra pirmais posms risinās divās valstīs. A un B grupu komandas spēlē Telavivā, C un D grupas - Ļubļanā. Komandas cīnās arī par piecām ceļazīmēm uz 2024.gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru, kurā vieta kā rīkotājvalstij jau garantēta Francijas izlasei.