Sieviešu basketbola valstsvienība pret Grieķiju cieš pirmo zaudējumu Eiropas čempionātā

Pirmo zaudējumu Eiropas čempionāta finālturnīrā piektdien cieta Latvijas sieviešu basketbola izlase, Telavivā ar 65:73 piekāpjoties Grieķijas valstsvienībai. Neveiksme gan neliedz latvietēm izredzes turpinājumā izcīnīt vietu izslēgšanas turnīrā.

Latvijai pa 15 punktiem guva Kitija Laksa un Aleksa Gulbe, kura arī izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas. Grieķietēm ar 22 punktiem katra izcēlās Mariella Fasula un Artemisa Spanu.

Pēc neveiksmīgas trešās ceturtdaļas Latvijas basketbolistes pēdējā pārtraukumā devās ar deviņu punktu iztrūkumu un pēdējā ceturksnī neizdevās situāciju saglābt.

Latvijas un Grieķijas spēles epizodes

Latvijas izlases efektīvā darbība aizsardzībā un Anetes Šteinbergas pārsvars pār grieķietēm cīņā zem pretinieču groza palīdzēja mača sākumā iegūt 12:6 pārsvaru. Grieķijas basketbolistes gan sasparojās un sadeldēja rezultāta starpību līdz minimumam (13:14), līdz latvietes pāris pēdējās minūtēs līdz pārtraukumam atguva četru punktu vadību (17:13).

Šteinbergas divi precīzi tālmetieni un Laksas trāpījums no trīspunktu līnijas ļāva Latvijas izlasei panākt jau 11 punktu pārsvaru (26:15). Grieķietes vienveidīgos uzbrukumos centās tikt pie metieniem no tuvas distances, pret ko efektīvi darbojās Latvijas aizsardzība. Pamainot taktiku uzbrukumā un vairāk paļaujoties uz mazajām spēlētājām, Grieķijas basketbolistes spēja līdz diviem punktiem sadeldēt deficītu, kas saglabājās arī puslaika noslēgumā (32:34).

Grieķietes pirmās atguvās situācijā, kurā abām komandām piekliboja uzbrukums, un ne tikai pārņēma vadību, bet iekrāja jau 14 punktu pārsvaru (54:40). Otrā puslaika pirmajās sešās minūtēs latvietes guva tikai trīs punktus, un tikai pēdējās minūtēs līdz pārtraukumam rezultatīvāka sērija ļāva samazināt dienvidnieču pārsvaru līdz deviņiem punktiem (47:56).

Latvijas izlases pakaļdzīšanos pēdējā ceturksnī stiprināja precīzi trīspunktu metieni un enerģija uzbrukumā. Nepilnas divas minūtes pirms beigu svilpes grieķietēm bija astoņu punktu pārsvars (70:62), ko Latvijas basketbolistēm vēl izdevās samazināt, taču ne pietiekami, lai mača izskaņā varētu pacīnīties par uzvaru.

Dienas otrajā spēlē Latvijas pārstāvētajā grupā spānietes ar 78:57 pārspēja Melnkalnes izlasi. Tādējādi visām četrām komandām grupā pēc pirmajām divām spēļu kārtām ir pa uzvarai un zaudējumam.

Jau vēstīts, ka finālturnīru latvietes sāka ar uzvaru pār grupas favorīti Spāniju. Grupas kārtu Latvijas basketbolistes noslēgs svētdien pret Melnkalni.

Četru grupu uzvarētājas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet komandas, kas grupā nepaliks pēdējās, turnīru turpinās izslēgšanas pirmajā kārtā. Eiropas čempiones kļūs zināmas 25. jūnijā Slovēnijas pilsētā Ļubļanā, kur risināsies visas spēles, sākot ar ceturtdaļfināliem.