Pasaules kauss basketbolā. Preses konference pēc Latvijas-Vācijas spēles
Pasaules kauss basketbolā. Rodions Kurucs pēc spēles pret Vāciju

Pasaules kauss basketbolā. Latvijas - Vācijas spēles epizodes

Latvijas basketbolisti piekāpjas Vācijai, cīnīsies par 5. vietu Pasaules kausā

Latvijas vīriešu basketbola izlase trešdien ar 79:81 spraigā cīņas izskaņā zaudēja Vācijas valstsvienībai Pasaules kausa ceturtdaļfinālā un turnīra galotnē pretendēs uz 5. vietu.

(papildināts pēc Kanādas uzvaras pēdējā ceturtdaļfinālā)
Vācieši pusfinālā Manilā piektdien tiksies ar ASV izlasi, bet Latvijas izlase cīņu par 5. vietu turpinās nākamajā kārtā jau ceturtdien, tiekoties ar Itālijas basketbolistiem.

Latvijas valstsvienība nedaudz vairāk kā divas minūtes pirms mača beigām bija iedzinējos ar 10 punktu deficītu (69:79), taču sagādāja spraigu galotni. Rezultāta starpība tika sadeldēta līdz diviem punktiem, un Dāvis Bertāns pāris sekundes pirms beigu svilpes meta trīspunktnieku, tomēr bumba grozā nekrita un Vācija noturēja uzvaru.

Artūrs Žagars ar 24 punktiem bija rezultatīvākais Latvijas izlasē, turklāt viņš iekrāja arī astoņas rezultatīvas piespēles. Dāvis Bertāns pievienoja 20 punktu, bet ar 14 punktiem izcēlās Rolands Šmits. Vācijas izlasē 16 punktus nodrošināja Francs Vāgners, turpretim viņu ierastais līderis Deniss Šrēders sev neveiksmīgā mačā tika pie deviņiem punktiem.

Atskats uz Latvijas un Vācijas spēli Pasaules kausa ceturtdaļfinālā
00:00 / 03:35
Lejuplādēt

Ar teicamu aizsardzību Latvijas basketbolisti pirmajās piecās minūtēs ielaida tikai vienu metienu, bet uzbrukumā pēc diviem Bertāna trīspunktniekiem izvirzījās vadībā jau ar 10 punktu pārsvaru 13:3. Vācijas izlase atguvās pēc minūtes pārtraukuma un līdz pārtraukumam sadeldēja deficītu, taču arvien bija iedzinējos (13:16). Latvijas aizsardzības spēku apliecināja Vācijas uzbrukuma pieticīgā efektivitāte, ceturtdaļā trāpot tikai divus no 11 divpunktu metieniem.

Vācieši spēja otrās ceturtdaļas sākumā pārņemt vadību, un Latvijas pretiniekiem palīdzēja pārsvars cīņā pie groza. Toties latvieši uzbrukumā izmantoja Andreja Gražuļa prasmes groza tuvumā un neļāva Vācijas izlasei droši iejusties līderu lomā. Vācijai arvien nesekmīgs metienos bija komandas ierastais rezultativitātes līderis Šrēders, un puslaika pēdējās minūtēs vadībā pabija abas komandas, bet garajā pārtraukumā ar divu punktu pārsvaru devās Vācijas izlase (36:34).

Ar maziem izrāvieniem trešajā ceturtdaļā gan Latvijas, gan Vācijas izlase spēja uz brīdi izvirzīties vadībā. Vācieši efektīvāk nospēlēja ātros uzbrukumos un cīņā par atlēkušajām bumbām pie pretinieku groza, turpretim Latvijas basketbolisti labāk spēja izspēlēt pozicionālus uzbrukumus un snaipera precizitāti trīspunktniekos apliecināja Bertāns.

Pēdējā ceturkšņa sākumā 11 punktu pārsvaru pēc rezultatīva izrāviena divās minūtēs panāca Vācija (70:59). Sešarpus minūtes pirms beigu svilpes rezultāta starpība sasniedza pat 14 punktus (60:74), taču Latvija ar Šmita un Žagara trāpītiem trim trīspunktu metieniem sāka pakaļdzīšanos. Latvieši sadeldēja pārsvaru, un pēdējā ātrajā uzbrukumā Bertānam vēl bija iespēja izraut uzvaru, bet veiksme bija Vācijas izlases pusē.

Balsojuma par Latvijas izlasē labāko basketbolistu spēlē pret Vāciju rezultāti

Teksta tiešraides arhīvs

Pēdējo ceļazīmi uz pusfinālu trešdien ieguva Kanādas izlase, kas ar 100:89 pārspēja Slovēnijas valstsvienību. Kanādiešus pusfinālā gaidīs tikšanās ar Serbijas basketbolistiem. Serbi pusfinālā iekļuva jau otrdien, izslēgšanas turnīru sākot ar uzvaru pār Lietuvu.

Slovēnijas un Lietuvas izlases būs otrs pāris mazajā pusfinālā par 5. vietu. Tādējādi Latvijas izlase Pasaules kausu noslēgs sestdien pret Slovēniju vai Lietuvu spēlē par 5. vai 7. vietu.

Serbija un Vācija kā Pasaules kausa izcīņā divas spēcīgākās Eiropas komandas garantēja dalību 2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs. Latvijai būs iespēja olimpisko ceļazīmi nopelnīt kvalifikācijas turnīrā.

Latvijas basketbolisti vietu ceturtdaļfinālā nodrošināja ar uzvaru grupas kārtas izskaņā pār Brazīlijas valstsvienību. Pasaules kausā astoņas spēcīgākās komandas izspēlēs visu vietu sadalījumu, tādēļ turnīrs turpināsies arī ceturtdaļfinālu zaudētājiem.

KONTEKSTS:

Pirmajā grupu kārtā Latvijas valstsvienība Indonēzijā uzvarēja Libānu un pieveica Francijas izlasi, bet zaudēja Kanādas basketbolistiem. Savukārt otrajā grupu kārtā latvieši uzveica līdzšinējos Pasaules kausa īpašniekus spāņus un ar uzvaru pār Brazīliju sasniedza ceturtdaļfinālu.

Finālturnīrā pirmoreiz startēja 32 valstsvienības, un Latvijas izlase ir debitantes statusā. Četru grupu komandas spēlēja Filipīnās, bet pa astoņām vienībām – Japānā un Indonēzijā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi finālā svētdien, 10. septembrī, Filipīnu galvaspilsētā Manilā.